Markanızı İspatlama Zamanı Gelmedi mi? - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » YAŞAM

Markanızı İspatlama Zamanı Gelmedi mi?

 Markanızı İspatlama Zamanı Gelmedi mi?
Eklenme :07 Aralık 2018 22:06

 

Hangi sektörde faaliyet gösteriyorsanız gösterin, potansiyel müşterilerinizin sizi tercih etmesi ve kabul edilebilir olmanız için uymanız gereken bazı kurallar, faaliyet alanınıza yansıtmanız gereken bazı standartlar vardır. Değişen ve gelişen teknoloji sayesinde artık bilgiye daha kolay ulaşabilen müşteriler, satın aldıkları ürünün sadece son kullanma tarihine bakmakla yetinmedikleri gibi satın aldıkları hizmet de dâhil olmak üzere memnuniyetsizliklerini ilgili resmi kurumlarla paylaşabiliyorlar. Dolayısı ile işletme sahipleri veya firmaların ticari kaygı gütmemeleri, şirketlerini güvence altına almaları ve markalarını duyurmaları adına sahip olmaları gereken bir takım belgeler bulunuyor.
Türcert teknik belgelendirme ve anonim şirketi, kuruluşunuz için ihtiyaç duyacağınız Uluslararası Standartlar Organizasyonu belgeleri ve daha birçok belgeyi temin edebileceğiniz tamamen bağımsız ve milli bir platformdur. Örneğin Avrupa Birliği ülkeleri ile ticaret yapan ve bu ülkelere ürün gönderen kuruluşlar CE belgesine ihtiyaç duyarlar, bu belgenin sağlanması Türcert tarafından yapılabilmektedir. Peki CE Belgesi hangi ürünlere alınabilir sorusunu yanıtlamak gerekirse;
 
 • Makine ve tesisatlar (MD)
 • Patlama tehlikesi olan ortamlardaki makineler (ATEX)
 • Elektrik ekipmanları (LVD)
 • Elektronik cihazlar ev ve sanayi (EMC)
 • Yapı ürünleri (CPR)
 • Tıbbi cihazlar (MD)
 • Kişisel koruyucu donanım (PPE)
 • Basınçlı ekipmanlar (PED)
 • Radyo ekipmanları
 • Oyuncak
 • Belirli maddelerin kullanımında kısaltma (ROHS)
 • Diğer tüketici ürünleri
Maddelerini sıralayabiliriz.
 

Uluslararası Arenalarda Boy Gösterin!

Türcert’in uluslararası akredite değerlendirme ve belgelendirme kuruluşu olması ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, ISO 27001, ISO 10002 gibi uluslararası standartları organizasyonu kapsamındaki belgeleri kuruluşlara kazandırması demek olduğundan sahip olduğunuz işletme veya oluşuma bu belgeleri kazandırarak dünya çapında faaliyet gösterebilme yeteneğine sahip olduğunuzu ispatlayabilirsiniz. Bu belgelerden ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi nedir konusuna değinecek olursak; 2005 yılında Uluslararası Standartlar Organizasyonu ve Uluslararası Elektroteknik Komisyonu bir araya gelerek ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesini oluşturmuşlardır. Kuruluşun faaliyet alanı ne olursa olsun koruması ve kötü niyetli kişilerin eline geçmesini engellemesi gereken firmaya ve müşteriye ait bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerin korunabilmesi, silinmesi veya değiştirilmesinin önüne geçilebilmesi için bilgi güvenliği yönetim sistemi kurulmaktadır.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesini'ni kimler alabilir sorusu akla gelecek olursa bu konu ile ilgili bir sınırlama yok. ISO 27001 standartları büyük, küçük ve orta ölçekli bütün kuruluşlar için geçerlidir anca dağılıma bakıldığında bu belgeyi daha çok inşaat emlak, tarım, gıda, sanayi ekipmanları ve maden sektöründe düşük ölçekli firmaların, sanayi, otomotiv, enerji, kimya endüstrisi, nakliyat ve toptan satış gibi sektörlerde faaliyet gösteren firmaların, finans ve bankacılık, havacılık ve savunma, bilgi, sağlık, ilaç, elektronik, parakende satış ve kamu sektöründe çalışan firmaların aldıklarını görüyoruz.

Sizde https://www.turcert.com adresimize gelerek marka değerinizi yükseltebilir, uluslar arası arenalarda söz hakkına sahip olabilirsiniz.
 
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öne Çıkan Haberler!X