Konya'nın unutulmaz türküleri antik oba çadırında! - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » YAŞAM

Konya'nın unutulmaz türküleri antik oba çadırında!

Aslan Mustafam, Sille, Konyalım Yürü... Konya'nın kültürünü yansıtan unutulmaz türküler ve oyun havaları oba çadırında yaşatılıyor. Kanun, keman, ud ve sazın eşsiz tınısı kulakların pasını silerken, misafirler hem özledikleri türküleri dinliyor, hem de anıları tazeliyor.
Eklenme :15 Eylül 2018 18:30
Burası Erenköy Mahallesinde bulunan bir oba çadırı... Konya'nın unutulmaz türküleri ve oyun havaları bu çadırda yaşatılıyor...

Eli Aşık gurubu üyeleri haftada 1 gün bu çadırda sahne alıyor.. Aslan Mustafam, Sille, Konyalım Yürü gibi şehrimizin unutulmaz eserleri; kanun, keman, ud, def ve sazın eşsiz tınısı ile kulakların pasını siliyor...

Müzisyen Kadir Tüfekçi, "Konya türkülerini icra edip, eskileri yaşatıyoruz. Konya türkülerini topluma kazandırıp sevdirmeye çalışıyoruz. Gençleri davet ediyoruz" dedi.

Bitim Antik Oba Çadırında buluşan misafirler özledikleri Konya türküleriyle birlikte anıları tazeliyor.

“Yeni nesle geleneklerimizi ve kültürümüzü aktarmak istiyoruz” diyen oba çadırının sahibi Uğur Bitim, gençlere de çağrıda bulunarak, "Yeni neslimizi eski türkülerimize şarkılarımıza davet etmek istiyoruz. " dedi.

Konhaber.com
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öne Çıkan Haberler!X