Konya'da ekonomiye değer katanlar ödüllendirildi - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » EKONOMİ

Konya'da ekonomiye değer katanlar ödüllendirildi

2008 yılında kurulan Konya Perakendeciler Derneği kuruluş yıldönümünü kutladı. Üretici firmaların temsilcileri, bölge yöneticileri ve çalışanların bir araya geldiği programda sektör temsilcileri de ödüllendirildi.
Eklenme :10 Şubat 2019 13:58 / Güncellenme : 10 Şubat 2019 16:12
Kısa adı PERDER olan Konya Perakendeciler Derneği 10 yaşında... Konya ekonomisine katkı sağlamak için 2008 yılında kurulan derneğin bugün üye sayısı 23'e, mağaza sayısı 123'e ve çalışan sayısı ise 5 bin 500'e ulaştı.

Üretici firmaların sahipleri, bölge yöneticileri ve çalışanlar PERDER’in 10. yılında düzenlenen programda bir araya geldi.

Programın açılışında ilk sözü Konya Perakendeciler Derneği Başkanı ve Asfora Marketler Zinciri Genel Müdürü Habib Güngör aldı. Güngör, "Halimizle, çalışanlarımızla istihdam sağlıyoruz, işsizliği önlüyoruz. Konya'da aile ortamı yaratmanın gururunu duyuyoruz" dedi.

Sincap ve Gross Toptan Marketler zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tabak’ta konuşmasında indirim adı altında ortaya çıkan mağazalarının sektöre etkisine değindi. Tabak, "Hem üreticilerin desteğiyle hem de bizlerin çabalarıyla bu sektörü ayakta tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

PERDER Konya Kurucu Başkanı ve Çelikkayalar Genel Müdürü Ali Kaya, derneğin kurulma amacını şu cümlelerle açıkladı:

"Tüm marketçi arkadaşlarla profesyonel bir çalışma, uzman ekip, sektörü yenileme ve teknolojiye ayak uydurma ve Konya pazarını uluslararası marketlere aldırmamak için girişimde bulunduk. "

Kürsüye son alarak Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek geldi ve şunları aktardı:

"4 bine yakın mağaza, 72 bin çalışan personel ve 2 milyon 438 bin metrekare alanda müşterilerimize kusursuz hizmet sağlıyoruz. Toplam marketler içinde istihdam sayımız yüzde 35 ve Türkiye genelinde gıdadaki satış payımız 12,5."

Konuşmaların ardından 10 yıllık geçen sürede sektörde ekonomiye değer katanlar ödüllendirildi.
Programın sonunda Konyalı sanatçı Nadide Sultan da konser verdi. 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öne Çıkan Haberler!X