Teknolojik eğitim standartlaşıyor - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » GÜNCEL

Teknolojik eğitim standartlaşıyor

Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu ile Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı işbirliğini artırma kararı aldı.
Teknolojik eğitim standartlaşıyor
Eklenme :21 Haziran 2010 17:15
Selçuk Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi ve Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Adem Öğüt, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı (TEGEV) Mütevelli Heyeti toplantısına katıldı.
 
Toplantıda TEGEV Başkanı Otto Bauer ile aldıkları önemli karara değinen Prof. Dr. Adem Öğüt, elektronik ve bilişim sistemlerinin bir ara yüzü olarak ifade ettiği mekatronik alanının akreditasyon ve sertifikasyon çalışmalarında TEGEV ile işbirliğinin artırılacağını açıkladı.
 
Öğüt, bu işbirliğinde,  özellikle “TEGEV Tarafından Onaylı” uygulamasının bir kilometre taşı olacağını kaydetti.
 
Adem Öğüt; Türkiye’de işsizlik sorununun çözümünün mesleki yeterlilikleri sağlayan ve mesleki standartlara uygun eğitimden geçtiğini vurguladı. Bu noktada Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Bayram Akbaş’ın özverili çalışmalarını da yakından takip ettiklerini belirten Öğüt “Yüksekokulumuz bünyesinde bulunan inşaat, elektrik ve enerji, mimarlık ve şehir planlama, elektronik ve otomasyon, yönetim-organizasyon ve dış ticaret bölümlerimizde yeni gelişmeler ışığında modern bir eğitimi öğrencilerimize uygulamalı olarak sunmanın gayretini gösteriyoruz” şeklinde konuştu. 
 
“Önümüzdeki 5 yılda her mesleğin bir standardı olacak ve sadece diploma sahibi olmak tek başına yeterli olmayacak” diyen Prof. Dr. Adem Öğüt, diplomanın yalnız bilgiyi ölçebildiğini, mesleki beceriyi ölçemediğini, meslek standartlarının netleşmesiyle iş dünyasının rahatlayacağını ve yükseköğretimin de dinamizm kazanacağını vurguladı. 
 
Teknolojik eğitim ve AB meslek standartları konusunda son derece önemli konuların gündeme geldiği TEGEV Mütevelli Heyeti Toplantısına ayrıca Boğaziçi Üniversitesi ile beyaz eşyadan otomotive kadar çok sayıda büyük firmanın yetkilileri katıldı.
 
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öne Çıkan Haberler!X