Rektör Özçelik’ten 3. OSB’ye ziyaret - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » EĞİTİM

Rektör Özçelik’ten 3. OSB’ye ziyaret

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Konya’daki sanayi ziyaretleri kapsamında, 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan Motus Otomotiv A.Ş.’yi ziyaret etti.
 Rektör Özçelik’ten 3. OSB’ye ziyaret
Eklenme :28 Kasım 2018 11:11
Firma yetkililerinden bilgi alan Prof. Dr. Özçelik, firma bünyesindeki üretim tesislerini gezdi.

Ziyarete, KTÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Selçuk Halkacı ve KTÜN Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri eşlik etti. Toplantı salonunda gerçekleştirilen değerlendirmede, Demokratik Kongo Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Başdanışmanı Amour Zalia ve heyeti de bulundu.

KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, yaptığı konuşmada, KTÜN’ün yeni bir araştırma üniversitesi hedefinde olduğunu belirterek, bazı fakülte ve yüksekokulları itibarıyla 50 yıla dayanan bir geçmişinin bulunduğunu ifade etti.

KTÜN’ün deneyim ve tecrübeleriyle Türkiye ve bölgesel anlamda elde ettiği önemli başarılardan söz eden Prof. Dr. Özçelik, sanayi ziyaretlerine ilişkin şunları kaydetti:

“Yapılan işlerin daha nitelikli olmasını sağlamak amacıyla Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Selçuk Halkacı ve ilgili bölüm başkanı, öğretim üyeleriyle firmaların özelliğine uygun olarak bu tür ziyaretlerimize devam edeceğiz. Bu anlamda sanayiyle iç içe olan öğretim üyelerimizin sayısını artırmak istiyoruz. Ziyaretlerimizde hem birbirimizi tanıyalım, hem de olası bir iş birliği kapsamında ne gibi projeler yapabiliriz ya da yapılanları nasıl artırabiliriz bunun gayreti içinde olacağız. Her iki tarafta da o potansiyel var. Konya, dışarıdan bakınca tarım şehri gibi gözükmekle birlikte İç Anadolu’da sanayinin de merkezi olma durumunda bir potansiyele sahiptir. İnşallah, Konya’nın beklediği savunma sanayinin merkezi olma anlamındaki temelleri atılmış, önümüzdeki 3 yıl ya da 5 yıl içerisinde onun meyvelerini fazlasıyla göreceğimize inanıyorum.”

Motus Otomotiv A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hıfsı Soydemir de ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “İlk karşılaştığımızda Rektör hocamızdan adı geçen ‘fabrikaları gezmek istiyorum’ ifadesi hakikaten beni etkilemişti, hoşuma gitmişti. Bu, bana göre bir vizyoner bir bakış açışıdır. Yönünüzün nereye olduğunu gösteren bir durumdur. Bizim arzuladığımız, beklediğimiz, istediğimiz şey de buydu. İnşallah, bizler sanayiciler olarak belirli başlı yerlerdeki görevim ve özelde de Motus Otomotiv A.Ş. olarak her zaman sizin yanınızdayız. Ziyaretiniz için şahsım ve firmam adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öne Çıkan Haberler!X