Özboyacı: Dürüst ve ilkeli olursanız bütün kapılar size açılır - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » GÜNCEL

Özboyacı: Dürüst ve ilkeli olursanız bütün kapılar size açılır

Genç MÜSİAD Konya Şubesi tarafından düzenlenen konferansa MÜSİAD Konya Şubesi 3. Dönem Başkanı Ziya Özboyacı konuk oldu. Başkan Özboyacı, genç iş adamlarına önemli tavsiyelerde bulundu.
Özboyacı: Dürüst ve ilkeli olursanız bütün kapılar size açılır
Eklenme :11 Şubat 2019 10:42
Çok sayıda Genç MÜSİAD üyesini katıldığı konferansta konuşan MÜSİAD Konya Şubesi 3. Dönem Başkanı Ziya Özboyacı, “Bütün makamlar, milletvekilliği, belediye başkanlığı veya MÜSİAD Başkanlığı.., Hepsi geçici görevlerdir. Eğer siz kendinizin bu görevler için yaratıldığını düşünürseniz hayatınızın en büyük yanlışını yapmış olursunuz. Bulunduğunuz noktada sizleri herkes sever, sayar ama asıl saydığı ve sevdiği yer işidir. Kişi işiyle tanınır. İşinizle hemhal olunuz. Cadde ve sokaklardaki insanlar sizleri işteki başarınızla değer verir. Bunun yanında, bulunduğunuz görevi de en iyi şekilde yapmalısınız. Yolda biri sizi gördüğü zaman yolunu çevirmemeli. Buna dikkat ediniz. Bizi biz yapan değere sahip çıkın ve değerleriniz doğrultusunda hayatınız tanzim edin.MÜSİAD bize çok şey kazandırıyor. MÜSİAD Kültürünü benimsemiş bir gencin olaylara bakışı, oturması, kalkması ve hatta yürüyüşü dahi farklıdır. Arkadaşlarınızla ailenizle zaman geçirmek yerine MÜSİAD’a geliyorsunuz. Çünkü bizim bir misyonumuz var. Birlik ve beraberlik misyonumuz var. Bu birlik ve beraberliğinizi artırarak devam ettiriniz. 
Eğer bir aile şirketiyseniz mutlaka ama mutlaka bir aile anayasınız olmalı. Her şeyiniz açık olmalı, her bireyin sorumluluğu ve hakkı belli olmalıdır. Kimsenin kimseye diyeceği bir şey kalmasın. Şeffaf olun. Belirlediğiniz ilkelerinize göre hareket ederseniz, cemiyetteki ve halk nezdindeki itibarınız artar, şirketlerinizdeki karlılığınızda artar. Siz dürüst ve ilkeli olursanız bütün zorluklar kolaylaşır, bütün kapılar size açılır” dedi. 

Programın sonunda MÜSİAD Konya Şubesi Gençlik Kurulu Başkanı Safa Botsalı, MÜSİAD Konya Şubesi 3. Dönem Başkanı Ziya Özboyacı’ya hediye takdim etti. 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öne Çıkan Haberler!X