Milletlerarası anlaşmalar - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » GÜNCEL

Milletlerarası anlaşmalar

Eklenme :12 Ekim 2018 08:30
ANKARA (AA) - Türkiye ile Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Ofisi arasında sağlık alanında iş birliği yapılmasında dair anlaşma Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye ve DSÖ arasında 19 Nisan 2018 tarihinde imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ile DSÖ Avrupa Bölge Ofisi Arasındaki İki Yıllık İşbirliği Anlaşması 2018/2019"a göre, taraflar arasındaki iş birliği kapsamında süregelen programlar ve halk sağlığı öncelenerek, antibiyotiklerin akılcı kullanımı, anne-çocuk sağlığı, kaliteli ve erişilebilir sağlık hizmetlerinin herkese sunulabilmesi, sağlık bilgi sistemlerinin güçlendirilmesi, bulaşıcı tehditler yönetimi ve acil durumlara hazırlık gibi konulara öncelik tanınacak.

Öte yandan 3 Haziran 1975 tarihli "Hayvanların Uluslararası Nakliyat Sırasında Korunmasına Dair Avrupa Sözleşmesi" ile 24 Ocak 1989 tarihli "Hayvanların Uluslararası Nakil Sırasında Korunmasına Dair Avrupa Sözleşmesine Ek Protokol"ün feshedilmesine ve Türkiye Cumhuriyeti adına 4 Şubat 2004 tarihinde imzalanan ve 5 Nisan 2018 tarihinde kanunla onaylanması uygun bulunan ekli "Gözden Geçirilen Uluslararası Taşımacılıkta Hayvanların Korunmasına İlişkin Avrupa Sözleşmesi"nin ilişik çekince ve beyanlarla birlikte onaylanmasına ilişkin karar da Resmi Gazete'de yayımlandı.

Gözden geçirilen sözleşmede, hayvanların sağlıkları korunarak taşınması, taşımacıların yetkilendirilmesi, hazırlık aşaması, refakatçiler, kontrol, belge, muamele ve bakıma dair hükümler yer aldı.

YASAL UYARI:Anadolu Ajansı tarafından geçilen tüm haberler, bu bölümde konhaber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öne Çıkan Haberler!X