"Milletimize nadide değerler kazandıracağız" - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » EĞİTİM

"Milletimize nadide değerler kazandıracağız"

Diltaş Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ataman, "İnanıyorum ki, yapılacak LGS ve TYT-AYT sınavlarında büyük başarılara imza atacak, ülkemize ve milletimize nadide değerler kazandıracağız." dedi.
Eklenme :04 Ekim 2018 14:26
Ali Ataman şu açıklamayı yaptı:

"Başarılı Bir Yıla Daha “Merhaba”

Anasınıfları, ilkokul, ortaokul ve liselerin 2018-2019 eğitim öğretim yılının üçüncü haftası içindeyiz.

2018-2019 eğitim öğretim döneminin ülkemize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Geçtiğimiz yıl; gerek ortaokul, gerekse liselerde müfredatın ve sınav içeriğinin çok geç belirlenmesi, hem öğretmenleri, hem de öğrencileri tedirginliğe düşürmüş, buna rağmen küçümsenmeyecek başarılara ulaşılmıştır.

Ümit ediyorum ki, 2018-2019 döneminde sınav içeriğinde değişiklik olmayacak, ancak müfredatta bir kısım değişikliklere belki gidilecektir. Sistemin bu yıl daha anlaşılır nitelikte oturacağına, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin tedirginliklerinin ortadan kalkacağına ve daha iyi okunacağına inanıyorum.

Öğretmen merkezli eğitim öğretimin, geleceğimiz için yeterli olmadığı kesinlikle görülmüş, öğrenciyi merkeze alan uygulamanın yararlarının kaçınılmaz olduğu gözlenmiştir. Ezberden, okuduğunu anlamaya, anladığını yorumlamaya, bilgiye ulaşma ve bilgiyi aktarmaya geçiş yapmak isteyen sistemle; kafa yoran, araştıran, sorgulayan, sonuçlandıran öğrenci modeli yaratılmak istenmiştir. Bu anlayışın Türk eğitim öğretim sistemine büyük katkılar sağlayacağına ve gelişmiş ülkelerin eğitim öğretimiyle ileri yıllarda boy ölçüşebileceğine kalben ve kuvvetle inanıyorum.

Sistem hırpalanmazsa, öğrencilerimiz teorikte kalmayacak, pratik (uygulama) değerlere de ulaşacaklardır. Diltaş Eğitim Kurumları olarak 2470 öğrencimiz, idareci ve öğretmenlerimizle bu sistemi tamamiyle  özümsediğimizi büyük bir gururla ifade etmek istiyorum.

Diltaş Eğitim Kurumları yönetimi, idarecileri ve öğretmenleri, yaz boyu yeni sisteme adapte olabilmek uğruna tatil yapmamış, öğrencilerimiz, en üst perdeden yetiştirmek üzere yeni programlar hazırlayarak hizmete sunmuştur. İnanıyorum ki, yapılacak LGS ve TYT-AYT sınavlarında büyük başarılara imza atacak, ülkemize ve milletimize nadide değerler kazandıracağız.

Allah-ü Teala mahcup etmesin. Bu arada dört okulumuza da kamuoyunun gösterdiği olağanüstü ilgiye teşekkür etmek istiyorum." 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öne Çıkan Haberler!X