Ilgın'da "Adınız Sınıflarda Yaşasın Projesi" hayata geçirildi - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » EĞİTİM

Ilgın'da "Adınız Sınıflarda Yaşasın Projesi" hayata geçirildi

Ilgın İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılınç "Adınız Sınıflarda Yaşasın Projesi"nin hayata geçirildiğini bildirdi.
Ilgın'da
Eklenme :22 Ekim 2018 17:43
Kılınç, proje kapsamında, Ilgın'da bulunan ilkokul ve ortaokullardaki tüm sınıfların bakım, onarım ve donatım malzemelerini yenilemeyi hedeflediklerini belirtti.

"Bu projeyle tüm maddi destekleri Bakanlığımızdan beklemek yerine bölgemizde bulunan hayırseverlerimizi ve sivil toplum örgütlerimizi harekete geçirerek eğitime desteklerini sağlıyoruz" diyen Kılınç, şöyle devam etti:

"Hayata geçirdiğimiz bu projeyle ilçemizde bulunan tüm ilkokul ve ortaokullardaki sınıfların fiziki durumlarını iyileştirilerek, tüm öğrencilerimizin aynı imkanlara kavuşması, sınıflarımız görsel açıdan zengin hale getirilmesi, öğrencilerin okul sevgisini pekiştirerek, devamsızlık sayılarını azaltılması ve okul fobisinin ortadan kaldırılması, Bakanlığımızın ayırdığı bakım, onarım ve donatım ödeneklerinde tasarrufa gidilmesi, bölgemizde bulunan hayırseverlerimizi eğitimin bir sacayağı haline getirilerek, okullarımıza destek olmalarının sağlanması, okul veli işbirliği sürekli hale getirilmesi hedefliyoruz. Projeye destek vermek isteyen hayırseverlerimiz ve sivil toplum örgütlerimizin istedikleri okulumuzda bir sınıfı yeniden donatacak ve donattıkları sınıflara isimleri verilecek. İlk olarak da 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu’nda bir sınıf ile Şeker Ortaokulu’nda bir kütüphane proje kapsamında yeniden düzenlendi."

Kılınç, projeye destek vermek isteyen hayırseverler ile sivil toplum örgütlerini, Ilgın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne davet etti.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öne Çıkan Haberler!X