Ekonomi alanında düzenlemeler içeren teklif komisyonda - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » GÜNCEL

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren teklif komisyonda

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Türkiye'de 7 milyon 410 bin litre civarında kaçak akaryakıt bulunduğunu belirterek, "Teklifle getirilen düzenleme, bu kaçak akaryakıtın çevre kirliliğine neden olmadan atık yakma tesislerinde bertaraf edilmesini sağlamaya dönük düzenleme." dedi.
Ekonomi alanında düzenlemeler içeren teklif komisyonda
Eklenme :06 Aralık 2018 19:02
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmeleri sürüyor.

Teklifin, "sözleşmelerin imalat girdilerinde meydana gelen beklenmeyen fiyat artışları dolayısıyla ülkenin kalkınması için çok önemli olan büyük projelerin ve kamu hizmetlerinin aksamamasını ve oluşan mağduriyetlerin giderilmesini teminen, yüklenicilere idare onayına bağlı olarak fesih ya da devir hakkı verilmesini" öngören maddesi müzakere edildi.

Teklif sahibi AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, teklifin 37. maddesiyle, 7 milyon konvertibl olmayan paranın Merkez Bankasının tasarrufuna bırakıldığını söyledi.

Teklifin, "malullük ve yaşlılık sigortasından ödenen aylıklar ile her ay itibarıyla yapılan ödemeler toplamının 1000 liradan az olamayacağına" ilişkin maddesi de tartışıldı. 

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir ise "Biz bu rakamı yukarıya çıkarmak istiyoruz ama siz bunun verilmesini bile eleştiriyorsunuz." dedi. 

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, "ele geçirilen kaçak akaryakıtın, çevre lisansı alan atık yakma ve beraber yakma tesislerinde bertaraf ettirilmesine" ilişkin madde hakkında bilgi verdi. 

Türkiye'de 7 milyon 410 bin litre civarında kaçak akaryakıt bulunduğunun altını çizen Altunyaldız, "Bu düzenleme, kaçak akaryakıtın çevre kirliliğine neden olmadan, kaynağında ayrıştırılması, atık yakma tesislerinde bertaraf edilmesini sağlamaya dönük düzenleme." dedi.

Ziya Altunyaldız, geçmiş yıllardan bugüne kadar, Kaçakçılık Kanunu'nda yapılan değişiklikle kaçak akaryakıta ilişkin hapis cezaları ve denetimlerin artırıldığını kaydetti.

Etkin denetim sayesinde kaçak akaryakıt miktarının ciddi manada düştüğünü vurgulayan Altunyaldız, "Bu konuda geldiğimiz nokta çok başarılı ve kesintisiz mücadeleye de devam ediyoruz." diye konuştu.

Komisyonda, teklifin görüşmeleri devam ediyor.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öne Çıkan Haberler!X