Ehliyet Sınav Soruları ve Çözümleri İle Online Bilginizi Test Edin - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » EĞİTİM

Ehliyet Sınav Soruları ve Çözümleri İle Online Bilginizi Test Edin

 Ehliyet Sınav Soruları ve Çözümleri İle Online Bilginizi Test Edin
Eklenme :14 Eylül 2018 13:41 / Güncellenme : 14 Eylül 2018 13:49

Sürücü adaylarının heyecanla beklediği sınava günler kaldı. Bir ay boyunca sürücü kurslarından alınan eğitimlerin sonuna gelinmiş durumda. Her yıl olduğu gibi bu yılda 20 Ekim 2018 tarihinde MEB bünyesinde gerçekleşecek olan sınavda, sürücü adaylarına geçmiş yıllarda da olduğu gibi 23 tanesi trafik, 12 tanesi ilk yardım, 9 tanesi motor ve 6 tanesi trafik adabı olmak üzere toplam 50 adet soru verilecek. Geçmiş yıllarda sürücü adaylarına yöneltilen ehliyet sınav soruları internet sitemizde yer almaktadır.
 
MEB ehliyet sınav sorularına 35 doğru yanıt veren sürücü adayları 70 puan barajı ile sınavı geçebilecekler. Barajı geçenler, bir sonraki aşama olan direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklardır. Direksiyon sınavından da başarı ile geçen sürücü adayları hayal ettikleri stajyer ehliyetlerini almaya hak kazanarak sürücü statüsüne kavuşacaklar. Ehliyetini alan sürücünün 2 sene içinde 75 ceza puanı alması halinde, ehliyetine el konulacak ve psikoteknik testinden geçirilecek.  Testi başarı ile geçen kişilerin yeniden ehliyet sınavı için başvuru yapması gerekecektir.
 
Ehliyet sınavına girmeye hak kazanan sürücü adaylarının geçmiş ehliyet sınav sorularına göz atması sınavdaki başarı derecesini artırıyor. Her yıl düzenlenen bu sınavlarda, sürücü adaylarına kalıp olarak farklı, sonuç olarak aynı tip sorular sorulur. Deneme amacıyla  ehliyet sınav soruları çözen kişilerinde büyük çoğunluğu sınavı başarı ile tamamlamaktadır.
 
Ehliyet ve direksiyon sınavını başarı ile geçen sürücü adayları öncelikle ehliyet harcını bankaya yatırarak makbuz alır ve sonrasında, bağlı oldukları ilçe nüfus müdürlüklerine bu makbuz ile giderek ehliyet başvurusunda bulunurlar. Güncel ehliyet harçları :
A1, A2 ve A sınıfı : 168,82TL
B sınıfı : 496,76TL
F ve H sınıfı : 168,82TL
 
Bakanlar Kurulu Kararı ile; 18 yaşından gün almış, en az lise mezunu  ve araç sürmesine engel teşkil etmeyecek sağlık sorunu bulunmayan her birey ehliyet sınavına girmeye hak kazanır.
Kaynak: https://www.ehliyetsinavsorularii.com
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öne Çıkan Haberler!X