Bilgi Arşivine Gerçek Bilgileri Eklemek - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » YAŞAM

Bilgi Arşivine Gerçek Bilgileri Eklemek

 Bilgi Arşivine Gerçek Bilgileri Eklemek
Eklenme :07 Eylül 2018 12:22

Hayatımızda hiç duymadığımız ve onedir diye düşündüğümüz, kelime, kavram ve ifadeler bulunur. Bu ifade ve kelimeleri internet ortamında araştırmaya kalktığımızda, birbirleri ile hiç bir bağlantısı olmayan genellikle içeriğini reklamların oluşturduğu siteler ile karşılaşırız. İçerik araştırmasının sonunda aradığımız net bilgiye ulaşamadığımız gibi, bir çok sorun ile de karşılaşmamız muhtemeldir.

Türkiye'de bir grup insan, internet sitelerinin yaygınlaşması ile internet ortamında yayınlanan tüm bilgilerin doğru olduğunu düşünmeye başladı. Bazı internet siteleri araştırma sonucunda telefon ekranı veya bilgisayar ekranlarının donmasını sağlayacak derecede kötüdür.

Doğru Site Üzerinden Araştırma Yapılmalıdır
İnternet ortamında bilgi arşivleri hazırlamış, kaliteli siteler bulunuyor. Bu siteler içerik yönünden incelendiğinde genellikle gösterişten uzak oldukları tespit ediliyor. Araştırmak istediğiniz sözcüğü tıkladığınızda bekleyerek veya reklam sayfasına yönlendirilerek zaman kaybı yaşatmıyor. Anlamı veya ne olduğu merak edilen konu, bu sitelerde, araştırmacının anlayacağı şekilde ve akıcı olarak yazılır. Tüm anlamları ile ilgili net ve kesin ifadeler belirtilmekte ve okuyucuyu bilgi ile doyurmaktadır. Okuyucunun aklında araştırılan konu ya da kelime ile ilgili soru işaretleri oluşmuyor. Bu siteler araştırmacıya gerçek bilgiler vererek, çalışmalarında, okullarında ve sosyal alanlardaki faaliyetlerine ışık tutuyor.

Sahte Siteler İle Zaman Kaybedilmemeli
Eğitim hayatı ve iş hayatı için araştırma yapmak isteyen kişiler için zaman kavramı büyük önem taşır. Bir takım internet sitelerinde araştırma yapmak son derece zor ve bunaltıcıdır. Özellikle konuyu anlayıp çalışması gereken öğrencileri bunaltan bu sitelerin bir kısmı, gerçek bilgileri de sunmamakta, bazen bu bilgiler için para talep etmektedir.

Reklam Veren Sitelere Dikkat
Bu sitelerin bir kısmı ise para ile ürün satışı yapmak yerine site içeriğine tuhaf reklamlar yerleştirmekte, araştırma yapan kişiler o reklam üzerine tıklamadıkları halde reklam açılmaktadır. Ayrıca bu reklam özellikle telefon kullanarak internete giren kişileri anında kaydeden türde reklamlardır ve bu reklamlardan kurtulmak da hiç kolay olmamaktadır. Bu sitelerden hiç bir şekilde bilgiye ulaşılamadığı gibi, siteden çıkmak da bir hayli zaman kaybettiren ve sıkıntı yaşatan bir durumdur.

Gerçek Bilgiye Kaynakları İle Ulaşmak
2018 yılında internet sitelerindeki bu sıkıntıları takip ederek, bilgiye kolay ulaşılmasını sağlayan yeni bir site oluşturuldu. Bu sitede aranılan tüm konular ayrıntılı, doğru ve yazılı kaynakları ile açıklanıyor. Sitenin esas aldığı ilke, bilgiyi paylaşarak kısa yoldan araştırmacısına ulaşmasını sağlamaktır. Site içeriğinde; Teknoloji, sağlık, ekonomi, kadın, yaşam, sosyal ve devlet konularının tamamı çeşitli kaynaklardan araştırılarak derlenmiştir. Site saygın ve kurallar çerçevesinde okuyucuya net bilgiyi aktarır. Sitede reklam veya lüzumsuz içerik bulunmamakta, sadece aranılan bilgiye ulaşmanın sağlanması hedeflenmektedir. Bilgi arşivinde çok fazla merak edilen konular ve ilginç ayrıntılar da bulunan siteye, onedir.net adresinden ulaşmak mümkün olmaktadır. Site tüm araştırmalarınıza sonuç üretir.
Kaynak :  https://onedir.net/
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öne Çıkan Haberler!X