Akşehir'deki şenliğe Bangladeşli misafir - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » KÜLTÜR-SANAT

Akşehir'deki şenliğe Bangladeşli misafir

59. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında Akşehir’e gelen Bangladeşli Gazeteci –Yazar Muhammad Lutful Haq, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’yı da makamında ziyaret etti.
Akşehir'deki şenliğe Bangladeşli misafir
Eklenme :09 Temmuz 2018 12:54
Kendi ülkesinde de Nasreddin Hoca’nın çok iyi bilindiğini, çocukluğunda  Nasreddin Hoca fıkralarından çok etkilendiğini ve büyüdüğü zaman Nasreddin Hoca’yı araştırıp onun üzerine bir kitap yazdığını belirten Haq, kendi ülkelerinde de Molla Nasreddin bulunduğunu ve onunda bizim Nasreddin Hoca’mız gibi kadılık yapıp, filozof ve alim bir insan olduğunu anlattı.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da Bangladeşli Muhammad Lutful Haq’ı Akşehir’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek Bangladeş’teki Nasreddin Hoca’nın da Akşehir’deki Nasreddin Hoca’ya çok benzediğini belirterek “O hoca bizim Nasreddin Hoca’mızı ta kendisidir. Nasreddin Hoca’mız tüm dünyaya mal olmuş, ilim adamı, filozof ve gül-düşün ustasıdır” dedi.

Gazeteci –Yazar Muhammad Lutful Haq kendi yazmış olduğu Nasreddin Hoca ile ilgili kitapları Başkan Akkaya’ya takdim ederken, ülkesinde yaptırdığı ve çeşitli ülkelerdeki Nasreddin Hoca figürlerinin bulunduğu bir afişi de Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’ya hediye etti. Başkan Akkaya’da Gazeteci –Yazar Muhammad Lutful Haq’a Nasreddin Hoca’nın ters çalışan saati ile bir plaket takdim etti.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öne Çıkan Haberler!X