Zalimlere Karşı, Birlik Ve Beraberlik İçinde Mücadele Etmeliyiz - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
Zalimlere Karşı, Birlik Ve Beraberlik İçinde Mücadele Etmeliyiz
Ömer Lütfi Ersöz
 • Ömer Lütfi Ersöz

 • 11.04.2017 17:53

Günümüz Müslümanlarının en çok ihtiyaç duydukları konulardan birisi, beklide en önemlisi, birlik ve beraberliktir. Birlik ve beraberlik ruhunu kaybeden toplumlar, her şeylerini kaybetmek zorunda kalırlar. Fertleri birbirine düşmüş milletler, yok olup gitmeye mahkûmdurlar. Tarih bunun en büyük şahididir. Dinimiz İslâm, birlik, beraberlik, kardeşlik hukukunu emretmiş, fitne ve tefrikanın da son derecede tehlikeli olduğunu da açıkça belirtmiştir.

Güzel Ülke Türkiye'miz üzerinde oynanan çirkin oyunları gören aklıselim sahibi olan herkes, Zalimlere, hainlere karşı kenetlenerek, birlik ve beraberlik içinde mücadele etmelidir. Son günlerde yaşadıklarımız karşısında en çok ihtiyaç duyduğumuz konulardan birisi, beklide en önemlisi, birlik ve beraberliktir. Birlik ve beraberlik ruhuna sahip olanların gerçek anlamda kurtuluşa ermeleri, tefrika belasına düşenlerin de yok olup gitmeye mahkûm oldukları bilinen tarihi gerçeklerdir.

Âyet-i Kerîmelerde: "Hepiniz toptan Allah'ın ipine (İslam'a) sarılın, ayrılmayın, Allah'ın size olan nimetini anın; düşmandınız, kalpleriniz arasını uzlaştırdı da O'nun nimeti sayesinde kardeş oldunuz. Bir ateş çukurunun kenarında idiniz, sizi oradan kurtardı. Allah doğru yola erişesiniz diye size böylece ayetlerini açıklar” "Kendilerine apaçık deliller geldikten sonra parçalanıp ayrılığa düşenler gibi olmayın. İşte bunlar için büyük bir azap vardır.” (Al-i İmran Sûresi âyet:103, 105)

"Mü'minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah'tan korkun ki esirgenesiniz.” (Hucurat Sûresi âyet:10) buyrulmuştur.

Dinimiz İslam, insanları kesinlikle ırk, renk, soy ve cinsiyet ayrımına tabi tutmadan aynı anlayışla kucaklamaktadır. Birlik ve beraberliğin olmadığı yerde tefrika vardır. Tefrika, girdiği cemiyetlerde, itimat ve emniyet, hürmet ve muhabbet, şefkat ve merhamet gibi her türlü ahlaki güzellikleri ortadan kaldırır.

Her birimiz elimizden gelen maddi ve manevi unsurlarımızı seferber ederek, güzel ülke Türkiye'miz üzerinde oynanmak istenen oyunun olumsuzluklarını gidermek için çalışmalıyız. İçeriden ve dışarıdan hainlik edip, sivillere, güvenlik güçlerimize saldıran teröristlerin her birinin tuzaklarını boşa çıkarmak için, gayret sarf etmeliyiz. Kesinlikle fitne ve fesattan uzak durarak, birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi korumak zorundayız. Birlik ve beraberlik ruhunu koruduğumuz sürece başarılı olmamız, Rabbimizin lütfu ile kaçınılmaz olacaktır. Biz Müslümanlar, zalimlere karşı, inancına bakmadan mazlumlara destek olmak zorundayız. Biz Mü'minler, Hak'tan, hakikatten yana olup, halkımızla birlikteliğimizi sağlamlaştırmaya gayret etmeliyiz.

Yeryüzünde cereyan eden bütün olumsuzlukların Müslümanların aleyhine olduğunu hepimiz görebiliyoruz. Dünya'nın birçok yerinde yapılan zulüm, işkence, vahşet, kan, gözyaşı vb. olumsuzlukların hemen hemen büyük çoğunluğu Müslümanların yaşadıkları coğrafyalarda, Müslümanlara reva görülmektedir. Bu yaşanan olumsuzlukları görmemek için kör, duymamak için sağır ve anlamamak içinse akılsız olmak lâzım gelmektedir. Birlik ve beraberliği koruduğumuz sürece başarılı olmamız kaçınılmaz olacaktır.

Riyakâr batı, Dünya'nın birçok yerinde zulümler yapıp, bu zulümlerin, görünmesini açığa çıkarılmasını da istememektedir. Nasıl ki, Mısır da ki darbeyi, görmezden gelmişlerse, Ülkemizde de Milli İradeyi görmezden gelmeye çalışmaktadır. Bütün zalimler bir araya gelip, terör örgütlerini kullanmakta, Ülkemizin büyümesini, gelişmesini, hızlı karar vermesini engellemek için gece gündüz çalışmaktadırlar. Her birimiz, bu gerçekleri görerek, elimizden gelen maddi ve manevi unsurlarımızı seferber ederek, güzel ülke Türkiye'miz üzerinde oynanmak istenen oyunları bozmalıyız. Güzel Ülke Türkiye'mize, içeriden, dışarıdan hainlik edip, sivillere, güvenlik güçlerimize saldıran hain teröristlerin, zalimlerin her birinin tuzaklarını, bugüne kadar nasıl boşa çıkarmışsak, birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece de, Allah (c.c.)'ın izni ile yine boşa çıkarıp başarılı olmamız kaçınılmaz olacaktır.

Allah (c.c.); her birimize, hakkıyla, İslam kardeşliğine sarılmayı, birlik, beraberlik içinde zalimlere karşı gerekenleri yapmayı, ayrılık, tefrika belalarından uzak durmayı nasip eylesin. Sıhhat ve afiyetler dilerim.
 

YORUMLAR

 • Cafer ÇELİK

  Cafer ÇELİK

  Sn. Ömer Bey yazılarınızı takip ediyoruz. Allah eline, kalemine ve diline güç versin. İslam kardeşliğinde gerekenin yapılması çok güzel olur inşaallah.
 • Ömer Lütfi Ersöz

  Ömer Lütfi Ersöz

  Değerli Cafer Çelik Kardeşim, güzel dilekleriniz, dualarınız İÇİN kalb-i Şükranlarımı sunarım.Fi emanillah.
 • Münir ÖZDEMİRKAN

  Münir ÖZDEMİRKAN

  Bazılarının göremediği veya görmek istemediği gerçekleri dile getirdiniz.Teşekkür ediyor,çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:33

Güneş

05:21

Öğle

12:58

İkindi

16:50

Akşam

20:23

Yatsı

22:03

Öne Çıkan Haberler!X