YILIN GAZETESİ, YENİ KONYA - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
YILIN GAZETESİ, YENİ KONYA
Nurettin Bay
  • Nurettin Bay

  • 07.12.2016 17:04

Anadolu;  saflık, temizlik, güzellik, misafirperverlik, yiğitlik gibi kavramları canlandırır zihinlerde. Anadolu İnsanı,  tüm iyi ve güzel hasletleri benliğinde barındıran kişilik tipine verilen isimdir.  Anadolu’ya tüm bu güzellikleri kazandıran bizim milletimizdir. 

Anadolu insanı art niyetsiz, saf ve temiz bir kişiliği, 

Anadolu misafirperverliği eşi benzeri olmayan bir konaklatma kültürünü, 

Anadolu sermayesi, düzgün ve helal kazancı, 

Anadolu Medyası, doğru ve güvenilir yayıncılığı, 

……..

Ve hepsinin hülasası Anadolu’yu oluşturur. 

Toprak parçası olarak ise Anadolu, uğruna canlar verilmeye değer vatandır. Bu vatan üzerinde yaşayan ve Anadolulu olmaya hak kazanan milyonlar kadir bilenlere bu ülkenin ovaları kadar engin ve mütevazı gönüllerini açmaya her daim hazırdırlar. Ama bu topraklara ve bu toprakların değerlerine dil uzatanlara karşı, kendini çevreleyen denizler kadar coşkulu ve hırçındırlar. . El uzatmaya çalışanlara karşı ise Toroslar gibi gövdeleriyle siper olmayı vatan borcu kabul ederler. Ama ne olursa olsun Anadolu İnsanının başı, her hal ve şartta Ağrı gibi, Erciyes gibi, Sübhan gibi diktir. Özetle Rum-Eli’nden Anadolu çıkaran  bu millet, topraklarına ilmek ilmek kendi değerlerini işledi. Şimdi bu değerleri tarumar edip Anadolu’yu bitirmeye çalışanların dertlerini biliyoruz. Ama boşa uğraşmasınlar Rum-Eli’nden Anadolu çıkar ama, Anadolu’dan Rum-Eli çıkmaz. Bu insanlar kıyamete kadar bu topraklara sevdalı, kıyamete kadar nikâhlılar. Onun için “vatan borcu aynı zamanda namus borcu da oldu” bu topraklarda. Anlayamadıkları veya anlamak istedikleri mesele bu…. 

İşte dün Ankara’da bunu tescilleyen bir program vardı.  Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş ve çok sayıda bakan, milletvekili ve bürokratın katıldığı programda Anadolu Medyası, Anadolu Değerlerine uygun yayın yapan Medya Mensuplarına ödül verdi. Bu sefer ödülü ulusal medya, yerel medyaya vermedi. Aksine yerel medya olarak da bilinen Anadolu Medyası tüm başarılı medya mensuplarına verdi. 

Uzun yıllar bakanlık ve başbakan yardımcılığı da yapan Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Cevdet Yılmaz, kendisini uğurlarken unutamayacağım tarihi bir cümle sarf etti. . “Bu programı siz organize ediyorsanız, biz iktidardayız.”  Evet Anadolu iktidarda şükür… 

Bu vesileyle köşe yazdığım gazetemi de tebrik ediyorum. Yeni Konya Gazetesi aynı programda “yılın gazetesi” ödülünü aldı. Emeği geçen herkesi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. 

 

YORUMLAR

NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:32

Güneş

05:21

Öğle

12:57

İkindi

16:49

Akşam

20:22

Yatsı

22:02

Öne Çıkan Haberler!X