''Putin’e sadece gülüyorum...'' - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
''Putin’e sadece gülüyorum...''
Sinan Burhan
  • Sinan Burhan

  • 19.12.2015 18:21

Başbakanımızla Brüksel’deydik. Sayın, Davutoğlu dönüşte biz gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.

En önemli açıklamaları Rusya krizine ilişkindi.

Putin’in tavırları Başbakan’a komik geliyor.

“Putin ergen delikanlı gibi… Dün başka bugün başka konuşuyor. Bundan bir ay önce Türkiye ile ilgili eleştiri yapmıyordu. Şimdi çıkmış Türkiye’de irtica var diyor. Ardından Atatürk istismarı yaparak bir yere mesaj vermeye çalışıyor.

Ülkemizle ilgili çocukça laflar ediyor. Ona bakıp sadece gülüyorum…”

Başbakan Rusya’nın önemli bir ülke olduğunu da belirterek “dostluk sürmeli” diyor.

Başbakanın gündeminde AB de vardı. Nitekim bu ziyarette onun için yapılmıştı ve nihayet AB 17. başlık olarak ekonomi başlığının görüşmeleri başladı.

Başbakan asıl güvenlik başlığının gündeme alınmasını bekliyor. Ülkemizde bölgede ve Avrupa’da yaşanan gelişmelerin bu başlığı zorunlu kılacağını belirtiyor.

Başbakan Başika kampı konusuna da girdi. Türkiye’nin güvenliğinin Suriye’den Irak’tan ayrı düşünülemeyeceğini belirterek, “Son günlerde bu konuyu gündeme getirenlerin üçüncü ülkeler olduğunu biliyoruz” dedi.

DAEŞ konusuna da değinen Davutoğlu, “Bu örgüt Arapları, Türkmenleri öldürüyor, bölgede bir katliam yapıyor, Rusya madem teröre karşı neden DAEŞ’i bombalamıyor, neden sadece Türkmenleri bombalıyor, Rusya’nın bu açıklamaları samimi değil…”

Sur’da ve Cizre’deki gelişmelere de değinen Başbakan, “Hendek siyaseti bitecek, o hendekler teker teker kapatılacak, son terörist temizleninceye kadar operasyon sürmeli, bölgeyi Suriye’ye çevirmeye çalışıyor PKK…”

“Ancak devletin kudreti bu tezgâhı yerle bir edecektir” diyen Başbakan aynı zamanda özgürlüklere de büyük önem vereceklerinin altını çiziyor.

Son olarak Şeb-i Arus törenlerinde ülkemize ve bölgeye bir barış mesajı verip, veremeyecekleri konusunu sordum. “Şeb-i Arus’un kendisi zaten bir nevi barış demektir” diyerek ülkemizde ve bölgede Mevlana’nın sevgi ve kardeşlik anlayışının hâkim olması gerektiğini belirtti.

Başbakan’a İsrail ile bir anlaşma olup olmadığını sorma imkânı olmadı çünkü bu konu henüz gündeme düşmemişti. O nedenle Başbakanlık kaynaklarına sorduk, Başbakanlık yetkilileri: “İsrail’le görüşmeler bir süredir yapılmaktaydı. İki ülke arasında varılmış nihai bir mutabakat olmamakla birlikte görüşmeler olumlu bir şekilde devam etmektedir” açıklamasında bulundular.

 

YORUMLAR

NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:32

Güneş

05:21

Öğle

12:57

İkindi

16:49

Akşam

20:22

Yatsı

22:02

Öne Çıkan Haberler!X