Ozon tedavi hangi hastalıklarda uygulanır? - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
Ozon tedavi hangi hastalıklarda uygulanır?
Mehmet Portakal
  • Mehmet Portakal

  • 19.05.2015 10:36

Ozon gazı, tıpta hastalıkların tedavisinde 150 yıldan fazla zamandır, yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Aktif oksijen molekülü olan ozon gazının kullanımıyla yapılan iyileştirici tedavilere “ozon tedavi” denilmektedir. Ozon tedavi güvenilir ve doğal bir tedavi yöntemi olup, uygun kişiye doğru uygulandığında yan etkisi yoktur. Değişik yöntemlerle uygulanan oksijen ve ozon tedavisi yaşam kalitenizi yükselterek kendinizi iyi hissetmenizi en doğal şekilde sağlarken birçok hastalığın tedavisinde de etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

  • Kas, eklem bozuklukları ve romatizmal hastalıklarda;

 Ozon terapi, eklem harabiyetini önler ve onarır. Eklemlerde aşınma ve kireçlenmelerde ozon,  hem eklem içinde hava yastığı oluşturur, hareketleri kolaylaştırır, hem de eklem şişkinliğini azaltarak ağrıyı giderir. Ayrıca kıkırdak dokunun yeniden tamir edilmesini sağlar. Romatoid artrit gibi bağışıklık sisteminin de etkilenmesiyle ortaya çıkan hastalıklarda bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden diğer medikal tedavilerle kombine edildiğinde gözle görülür iyileşmeler gözlenmektedir. Ayrıca yoğun kas ağrıları, yorgunluk ve uyku bozuklukları ile seyreden, çok yaygın rastlanan bir hastalık olan Fibromiyalji’ de ve diğer kas romatizmalarında da Ozon-Oksijen Tedavisi başarılı tedavi yöntemlerinden biridir.

  • Ağrıların giderilmesinde;

Herhangi bir hastalık olmaksızın sağlıklı insanlar da çeşitli nedenlerle ağrı hissedebilmektedir. Bunun nedeni yorgunluk, stres ya da başka bir etken olabilir. Ozonun etkisiyle bu ağrılar oluşmamakta ve oluşan ağrılar giderilmektedir. Ayrıca kanser ağrısı, diyabet, yaralanma, yanık, kesik gibi travmalar sonucu oluşan veya psikolojik kaynaklı ağrılar da ozonla tedavi edilebilmektedir.

  • Zayıflamada ve cilt sağlığında;

Ozon-Oksijen tedavisi, metabolizma üzerine oluşturduğu etkiler aracılığı ile kilo sorunlarını giderebilmektedir. Metabolizması yavaş, çok kolay kilo alan ve vermekte zorlanan kişilerde ozon tedavi,  ideal vücut ağırlığının sağlanması ve korunmasında en büyük yardımcılardan biridir. Ayrıca özellikle ozonun içeriği olan yüksek enerjili oksijen sayesinde deri hücrelerinin canlanması ve gençleşmesi sağlanmakta, selülit sorunları da çözüme kavuşmaktadır. Ozon tedavi, ayrıca, kan dolaşımını arttırarak cilt yenilenmesini, sıkı ve pürüzsüz görünüm oluşmasını sağlar; daha temiz, daha yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilt oluşturur.

  • Antiaging (genç kalma) amaçlı;

Ozon tedavisi ile kendinizi çok daha genç hissedebilirsiniz. Ozon, hücre ve dokulara giden kan dolaşımını arttırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Enfeksiyon hastalıklarında direnci arttırır. Kan ve lenf sistemini temizler. Kaslarda biriken toksini gidererek kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliğini arttırır. Hormon ve enzim üretimini normale döndürür. Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir.

  • Ruhsal sıkıntılarda;

Depresyon ve sıkıntıyı ferahlatıcı etkisi vardır; stres hormonu olarak bilinen adrenalin seviyesini düzenleyerek genel bir sakinlik sağlar. Depresyon kaynaklı gerginliği gidermeye yardımcı olur.

  • Kronik yorgunluğun giderilmesinde;

Çağımızda birçok kişinin ortak derdi olan sürekli olarak kendini yorgun, bezgin hissetme durumu ozon yardımıyla giderilmektedir. Ozonun verdiği etki ile yorgunluğa neden olan kimyasal reaksiyonlar önlenmektedir. Yüksek enerjili oksijen, insanların kendilerini  zinde ve sağlıklı hissetmelerini sağlamaktadır. Bu geçici bir hissediş değil, tedavi sonrasında da devam eden bir durumdur.

 

YORUMLAR

NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:49

Güneş

05:29

Öğle

12:53

İkindi

16:42

Akşam

20:04

Yatsı

21:37

KONYA için hava durumu
Nem:
Ruzgar:11
Basinc:
Öne Çıkan Haberler!X