Konya'da güzel şeyler oluyor - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam

Konya'da güzel şeyler oluyor

Nurettin Bay
  • Nurettin Bay

  • 05.05.2018 16:14

“Konya’da Güzel Şeyler Olacak” diye yazmıştık. Konya milletvekili Ömer Ünal, arayarak yazımı hatırlattı. “Bak Güzel Şeyler Oluyor” dedi. Kendisine teşekkür ediyorum. 

Dün güzel şeyler oldu. Konya tarihinde, dönüm noktası teşkil edecek bir gelişmeye, anlamlı bir günde şahit olduk. 

Şehir merkezinde kalmış Türk Silahlı Kuvvetlerine ait iki büyük alan Konya Büyükşehir Belediyesine geçti. Birisi Meram’daki Ağır Bakım olarak bilinen 750 bin metrekarelik yer, diğeri ise Sille Yolunun solunda yer alan 2 milyon metrekareye yaklaşan büyük alan. 

Tarihi bir gelişme olarak değerlendirmemin üç sebebi var. Birincisi Konya tarihinde ilk defa askeriyeye ait bu kadar büyük bir alan Büyükşehir’e geçti. İkincisi, Meram’daki yer yapılaşmaya açılmayacak, rekreasyon alan olarak değerlendirilecek. Üçüncüsü bu gelişme Tahir Akyürek’in görevi Uğur İbrahim Altay’a devrettiği haftaya denk geldi ve imza törenine ikisi birlikte katıldı. 

Bunlar güzel gelişmeler. Konya bu sayede değerlendirilebilir kıymetli alanlara sahip oldu. Yeni başkan bu iki alanı mutlak surette en uygun şekilde kentin hizmetine sunacak. Konya milletvekili Ömer Ünal’ın da bu süreçte büyük emekleri geçti. Ona ve emeği geçen tüm siyasilerimize teşekkür ediyorum. 

Tahir Akyürek, başarılı bir çizgide götürdüğü belediyecilik hizmetlerinde çıtayı bir hayli yükseltmişti. Şehre çok önemli eserler kazandırdı. Kentin, bilinen olumlu imajı devam ettirildi. Saygı, sevgi, hizmet aşkı ve insan odaklı bir belediyecilik örneği sergilendi. 

Uğur İbrahim Altay da Selçuklu’da beğenilen, güzel hizmetlere imza attı. O başarısı da Büyükşehir Belediye Başkanlığı ödülü ile taçlandı. 9 yıllık tecrübesini artık Büyükşehir’de kullanacak. 

Konya kendisine hizmet edeni unutmayan bir il. Nasıl ki, Nalçacı’yı rahmetle anıyorsa, nasıl ki Halil Ürün’ü takdirle yad ediyorsa, Tahir Akyürek’i de sonrasında güzel hizmet edecek olan başkanları da aynı hassasiyetle hatırlayacaktır. Akyürek’e yeni süreçte, Altay’a da yeni görevinde başarılar diliyoruz. 

Bugün Konya’da temayül vardı. Coşkuyu, heyecanı yerinde görme fırsatı bulduk. Türkiye’nin 2023 vizyonunda Reis’in yanında kale gibi durmaya niyetli aday adaylarına da başarılar diliyoruz. 

Evet bu seçimler çok önemli. Çünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ilk defa denenecek. “Bir iş nasıl başlarsa öyle devam eder” diye halk arasında konuşulan bir deyim vardır. İyi başlamalı ki, iyi devam etsin. 

Türkiye 1960’ların, 1970’lerin, 1990’ların kör dövüşlü siyasi kavgalarına kurban edilmemeli. Doğrusunu söylemek gerekirse CHP’den 15 milletvekilinin istifa ederek bir başka partiye geçmesi beni biraz kaygılandırdı. Bir an eskinin siyasi kavgaları aklıma geldi. “Ne oluyor eski Türkiye’ye geri mi dönüyoruz?” diye endişelendim. 

Bu tür siyasi hamleler doğru değil. “Erdoğan’ı devirme yolunda her yol mubah” anlayışı sakat bir anlayış. Her siyaset adamı “ÖNCE VATAN” diye düşünmeli. Namus, haysiyet, onur kavramlarının yozlaştığı bir siyasi ahlak, Türkiye’yi felakete götürür. 

Konya’da da, Türkiye’de de güzel işlerin olduğu günler yaşamayı dilerken, bu seçim sürecinde de tüm çabamızın bu yönde olacağının bilinmesini isterim. 

YORUMLAR

NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:49

Güneş

05:29

Öğle

12:52

İkindi

16:43

Akşam

20:04

Yatsı

21:38

Öne Çıkan Haberler!X