Gönüllere giden yol - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
Gönüllere giden yol
Mehmet Şamil Şenalp
  • Mehmet Şamil Şenalp

  • 24.09.2013 11:08

Kendisine ait olmayanı yada hakkından fazlasını almak hırsızlıktır. Ahlaki kabul edilmeyen, kanunlarla da yasaklanmış olan bu davranış biçimi; emek çekmeyi, çalışmayı ve bunun karşılığı olarak bir şeyler elde etmeyi değil kısa yoldan hedefine ulaşmayı benimsemiş kişi yada gruplar tarafından tercih edilmektedir.

Son aylarda ülkemiz milletimizin geleceğini yine çalmak isteyen grupların girişimlerine sahne oluyor. Önce Gezi Parkında ortaya çıkan çeteler; bugünlerde  üniversiteleri karıştırmak istiyor, emniyet müdürlüğüne roketli saldırıda bulunuyor, alevi mezarlarını tahrip ediyor, yeşil sahaları karıştırıyor, yakıyor, yıkıyor, dışlıyor, anarşi çıkartarak hükümeti güçsüzleştirmeye ve yıkmaya çalışıyor. Çünkü kuklacılar öyle istiyor. 

Daha iyi hizmet edebileceğinize inanıyorsanız, ekibinizi ortaya koyar ülke sathında örgütlenmiş olan parti teşkilatlarınız eliyle projelerinizi anlatırsınız. İnsanların gönüllerine hitap eder, sevgilerini güvenlerini kazanırsınız ve seçimlerde milletin teveccühü ile meşru yollardan ülkeye hizmet etme hakkını ve yetkisini kazanırsınız.

Milletin güvenine mazhar olamıyorsanız hakkınızda ki takdire razı olur, millet bize yine muhalefet yapma görevi verdi dersiniz.  Etkili bir muhalefet oraya koyar, bu görevinizi yaparsınız. Üzerinizde hükümet etmenin yükü olmaksızın tüm enerjinizi bir sonraki seçimlerde ortaya koyacağınız projelere hasredersiniz. Aynı zamanda gelecek seçimler için başınızı iki elinizin arasına alır ve düşünürsünüz.  Bu millet neden bize güvenmiyor, bizden ne istiyor da biz veremiyoruz ?

Düşününce belki bulursunuz; millet değerlerine, inançlarına, irfanına saygı istiyor. Huzur istiyor, aş istiyor, iş istiyor, barış istiyor, adalet istiyor, Türk- Kürt, Alevi-Sunni, Laik-Dindar, Kemalist - Antikemalist ayrışmalarını değil birlik ve beraberlik istiyor. Millet; alçak gönüllülük istiyor, dikkate alınmak adam yerine konulmak istiyor.  Bugüne kadar millete tepeden bakmadan, değerleriyle alay etmeden istediğini vermeyi denemediğiniz için sanıkta hezimet sizin için hep mukadder oldu.

Artık dayatmalarla, şiddete başvurarak,  toplum mühendisliği sevdasından vazgeçin. Kendinizi değiştirmeyi, geliştirmeyi deneyin. İktidarı lobilerin, locaların kucağında değil milletin gönlünde arayın.   Onun değerleriyle barışın, derdiyle dertlenin. Ona istediklerini verebileceğinize inanın. Bu konuda samimi projelerinizi ortaya koyun.   Doğal yollarla hiç bir zaman iktidar olamamış ancak yakın zamana kadar muktedir kalmış olan sizler için gönüllerin kazanılmasına yönelik çalışmalar ortaya koymak alışılmış bir eylem biçimi değil.  Ancak eylem değişikliği yapmadan sonucun değişmesi de mümkün değil.

YORUMLAR

NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:33

Güneş

05:21

Öğle

12:58

İkindi

16:50

Akşam

20:22

Yatsı

22:03

Öne Çıkan Haberler!X