Çocuklarımız için tatil tavsiyeleri - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Güncel Haberler,Son Dakika Haberleri,Konya Haberleri
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
Çocuklarımız için tatil tavsiyeleri
Dr. Mevlüt Dalkıran
  • Dr. Mevlüt Dalkıran

  • 11.06.2018 10:54

Yoğun ve uzun bir okul döneminden sonra nihayet tatil zamanı geldi. Ders çalışmakla geçen soğuk ve uzun kış günlerinin ardından tatil yapmak çocuklarımızın hakkıdır. Anne ve baba olarak onların tatillerini verimli hale dönüştürebileceğimiz gibi zehir de edebiliriz. Peki ne yapalım, nelere dikkat edelim?

Öncelikle olan oldu, dersleri zayıf diye çocuğunuzun üzerine gitmek, onu suçlamak çözüm olmayacaktır. Bunun yerine yaz döneminde kırık notun sebebini araştırmak ve bu derslerle ilgili planlama yapmak daha çok fayda sağlayacaktır. Her ne olursa olsun tatil yapmak onların da hakkı ve ders yorgunluğundan kurtulup enerji depolamanın zamanı geldi çattı. İlk olarak kışın yapamadığımız ve ertelediğimiz aktivitelere öncelik verelim ve bu aktivitelerin aile bağlarımızı ve iletişimimizi güçlendirecek şekilde olmasına özen gösterelim.

Çocuklarımızı eve hapsetmeyelim. Televizyon, tablet ve telefona mahkum etmeyelim. Mümkünse sokaktan içeri girmesinler, sokak oyunlarını oynasınlar. Bir çocuğun sosyal yönünün ve kişiliğinin gelişiminin püf noktası diyebilirim. Birlikte kitapçıya gidelim ve kendi istediği, ilgi duyduğu kitapları almasına izin verelim. Hergün kısa süreli de olsa kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışalım ve bunu yaparken kendimiz de örnek olalım, yani birlikte okuyalım kitabımızı... Spor yaptıralım, özellikle açık hava sporlarına teşvik edelim, tüm planlarımız hareket odaklı olsun. Son olarak en güzel tatil hediyesi ailece geçirilen bir tatil olsa gerek, öyle değil mi?


YORUMLAR

NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

06:24

Güneş

07:51

Öğle

12:51

İkindi

15:18

Akşam

17:39

Yatsı

19:01

Öne Çıkan Haberler!X