Ayna - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam

Ayna

Fatma Tunçer Öncü
  • Fatma Tunçer Öncü

  • 01.03.2018 15:20

Troller, Kraldan Kralcılar Ve Din Simsarları

Aslında hepsinin menşei aynı.

Aynı cahillik aynı pervasızlık aynı cesaret.

Aynı düşmanlık aynı kin aynı aymazlık…

Ama bu tipler aralarında 3'e ayrılır

1- KRALDAN KRALCILAR

Bu grup bir partiye ya da gruba ya da kişiye sempati ya da hayranlık duyuyorsa, o parti ya da grup ya da kişi adına konuşmayı kendinin en doğal hakkı görenlerden oluşur. Onlara göre mahalle ağzı en doğru jargondur hatta kendisi gibi düşünmeyen herkes haindir.

Mesela ordumuzun Afrin Harekâtıyla ilgili yönlendirilmiş yalan haberler karşısında her aklı selim insanın yapabileceği şeyler şunlardır.

  1. Milletimize devletimize karşı yürütülen lobi faaliyetlerine karşı faaliyet oluşturmak

  2. Teknolojik ve diplomatik imkânlarla cevap vermek

  3. Ülkemiz ve insanımızın doğru anlatılması için yabancı dil öğrenmektir.

Peki, kraldan çok kralcılar ne yapar bu durumda: mesela Akit TV'de 'Gün Başlıyor' programını sunan Ahmet Keser şöyle yaptı: Afrin harekatıyla ilgili PYD ve PKK sempatizanlarının ordumuza yönlendirdiği ahlak dışı haberlere tepki gösterdi ve şöyle dedi: "Sivil öldürecek olsak Cihangir'den başlarız, Nişantaşı, Etiler... Değil mi? Yani bir sürü hain var. Türkiye Büyük Millet Meclisi var”

Peki terör örgütlerinin temel amacı milletin ve devletin bölünmesini sağlamaksa bu sözler teröre destek değil midir?

2- TROLLER

Allah aşkına söyler misiniz; Nasıl bir yalan uydurdunuz? Nasıl bağlantılar kurdunuz? Ve bütün bunları hangi mecralara yaydınız? Ve hangi isimleri yalan ve ahlaksızlığınıza alet ettiniz ki Türkiye Cumhuriyeti'nin İçişleri Bakanı şöyle bir konuşma yaptı:

"Sevgili gençler hiçbir zaman doğruluktan ve dürüstlükten ayrılmayın, iradenizden hiçbir zaman vazgeçmeyin. Lideriniz gösterdiği istikametten hiçbir zaman ayrılmayın. Bunları belki size son kez söylüyorum. Eğer, sıkıntıda olduğunuz görülüyorsa da geri çekilmekten hiçbir zaman vazgeçmeyin. Geri çekilmek de bir erdemdir. Geri adım atmak da bir erdemdir. Bu kongre benim hayatımda da önemli bir kongre olacaktır. Sadece şunu hatırlayın; Trabzon'u çok seviyorum. Recep Tayyip Erdoğan'ın bir neferiyim. Hangi görevde olursam olayım Recep Tayyip Erdoğan'ın neferi olarak hayatıma devam edeceğim. Sadece bende şunu hatırlayın; Trabzon bana hayatımın en önemli ve şerefli görevini verdi. En önemli görev Trabzon Milletvekilliğidir. En çok özlediğim kızım ve oğlumdur. Allah inşallah çok yakın bir zaman içerisinde onlarla daha çok sık birlik ve beraber olmak nasip eder. Bu vesileyle bana ve çoluğuma çocuğuma vermiş olduğunuz bu asaletten dolayı size, kıymetli Cumhurbaşkanıma, her birine ayrı ayrı hürmet ve minnetlerimi ifade ediyor, hakkınızı helal etmenizi diliyorum.

Ve bu konuşmanın üzerinden 24 saat geçmeden can alıcı asıl açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi: "Bu, söylenenler veya belki ifadem biraz ağır olacak ama ahlaksız troller vasıtasıyla yapılanlar bizleri ciddi manada rahatsız etmektedir. İçişleri Bakanımızın konuşmasında belli bir yerinde duygusallık olabilir ama ben de kendisiyle dün akşam görüştüm. İstifası asla söz konusu değil. Bu trol ahlaksızlıkları ülkemizin kendi içindeki birlikteliğini bozmaya yönelik atılan adımlardır. Türkiye'yi troller idare etmeyecek"

3- DİN SİMSARLARI

Sanki din çağa göre memlekete göre insana göre değişiyormuş gibi, sanki dinle ilgili bir soru sorulduğunda hocalar herkesin beklentisine göre cevap vermek zorundaymış gibi hareket ederler. Bu çağda ile başlayan serkeş cümleler, kendinden emin bir eblehlikle devam eder ve cümlenin sonunu hümanist mesajlarla bitirirler. Kendilerine göre yanlış bir bilgi verdiği çağdışı hocayı infaz için her şey hazırdır artık. Sosyal Doku Derneği Başkanı Nurettin Yıldız'a bir fetva sorulmuş denmiş ki; asansörde bir kadınla erkeğin yalnız kalması halvet ortamı oluşturur mu? Nurettin Yıldız da bu soruya:

"Bir apartmanın giriş katından 8. katına kadar çıkacak olan asansör halvet ortamı oluşturur mu? Yani bir yabancı erkek ve bir kadın giriş katında bindiler, 8. kata kadar çıkacaklar. Görünürde 1 dakikayı, 2 dakikayı geçmeyen bir yolculuk bu. Ama dinimizin bu konudaki hassasiyeti açısından bakıldığında halvet şartları, yani erkek ve kadının kapalı bir ortamda bulunması durumu, asansörde oluşmaktadır. Evet, çok geniş bir yelpazeden bakıp, esnek değerlendirmemiz halinde, bunun neresi halvet olur, kapısı kilitlenmiş bir ev değil bu da denebilir. Ama bir asansörün, mesela bir katta kilitlendiğini düşünürseniz ki asansörde olabilen şeyler bunlar… 3 dakika, 5 dakika, 10 dakika yardım gelinceye kadar, kimsenin izleyemeyeceği bir ortamda yabancı bir erkekle başbaşa kalması demektir kadın için...”

Dedi. Kıyamet koptu. Müptezellik de tam burada başlıyor…


Demek ki bunlarla yalnız kalmamak lazım diyenler mi dersiniz, asansör ve halvet kelimelerinden fantezi üretenler mi?

Cehalet ve kibir tam da böyle bir şey işte; çünkü kimse Nurettin Yıldız'a kendi fikrini sormadı; Ona din bu konuya nasıl bakıyor diye soruldu. Ama bazıları kendi mantık ve mantalitelerine uymayan her şeyi reddetme hatta aşağılama hakkı görebiliyor.

Aslında bütün bunlara söylenecek tek cümle var; Cahillik ne güzel; her şeyi biliyorsun.
 

YORUMLAR

NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

05:17

Güneş

06:38

Öğle

13:01

İkindi

16:30

Akşam

19:13

Yatsı

20:30

Öne Çıkan Haberler!X