Holstein Boğa Sperması - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Holstein Boğa Sperması
Holstein Boğa Sperması
 Holstein Boğa Sperması
Eklenme :26 Mart 2018 19:33

Holstein inekler dünya genelinde süt verimliliği en yüksek olan ırktır. Anavatanı Hollanda olmasına rağmen dünyanın birçok bölgesinde bu cinse rastlanabilir. Ama en yoğun yetiştirildiği ülkeler Hollanda, Almanya, Kanada, ABD ve İngiltere’dir. Ülkemizde de yetiştirilmesi giderek yaygınlaşıyor. Bir Holstein ineğin yıllık süt verimi yedi bin litreye ulaşabilir. Hatta bazı bölgelerde ve iyi bir bakım ve beslenmeyle süt verimi on bin litreye de ulaşır. Holstein ineklerin süt verimi özellikle soğuk bölgelerde daha yüksektir. Ancak holstein sadece süt ineği olarak yetiştirilmez. Yaklaşık 600-700 kilograma ulaşan ağırlığa sahip bu cins aynı zamanda et üretimi için de yetiştirilir. Bu cinsin bir diğer adı da siyah alacadır. Vücudunda siyah ve beyaz renkler yan yana büyük parçalar halinde bulunur.

Anadolu Hayvancılık olarak yurt dışından damızlık hayvan yanında boğa sperması ve suni tohumlama malzemeleri ithalatı da yapıyoruz. Üstün nitelikli boğa spermi de ithal ederek sığır yetiştiricilerine uygun fiyatlarla sunuyoruz. Holstein boğa spermaları ile birkaç nesil sonra sürüde istenen ıslah çalışması yapılmış olur. Süt sığırcılığı işletmelerinde firmamızdan alacağınız spermalarla sadece süt veriminde artış sağlamayacak, meme ve ayak yapısı süt verimini arttıran, uzun ömürlü, dayanıklı sürüye sahip olacaksınız. Sürüde ıslah çalışması yapacak işletmeler öncelikle ihtiyaçlarını doğru tespit etmelidir. Seçilecek boğanın sürü ıslahına nasıl katkı sağlayacağı, yem kaynakları, çevre şartları, buzağıların nasıl değerlendirileceği belirlenmiş olmalıdır.

Süt verimi için boğa seçilecekse holstein doğru bir seçim olacaktır. Seçilecek boğanın özellikleri, soy bilgileri, damızlık değeri, kızlarının dış görünüşleri incelenir ve bu özellikleri taşıyan spermalar alınır. Anadolu Hayvancılık olarak üstün özellikli boğa sperması ithal ediyoruz ve yetiştiricilere en uygun fiyatlarla sunuyoruz. Birkaç nesil sonra yüksek verimli holstein sürüsü elde ediyorsunuz. Süt işletmecileri için en karlı yatırım holstein spermaları olmaktadır. Ancak tüm bu süreçlerin bu alanda deneyimli ve uzman veteriner hekimlerle yürütülmesi gerekiyor. Anadolu Hayvancılık Veteriner Hekimleri boğa sperması seçimi, suni tohumlama gibi konularda eğitim desteği de vermektedir. Bu hizmetlerimizle hem yetiştiricilere hem de ülke hayvancılığının gelişmesine katkı sağlıyoruz.
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
Öne Çıkan Haberler!X