YÖK Başkanı Saraç Konya’da ÜNİKOP rektörleri ile buluştu - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » EĞİTİM

YÖK Başkanı Saraç Konya’da ÜNİKOP rektörleri ile buluştu

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç “Bölgesel Kalkınma ve Üniversiteler Çalıştayı”na katılmak üzere geldiği Konya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Eklenme :01 Şubat 2018 14:07 / Güncellenme : 01 Şubat 2018 19:01
UNİKOP (KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği) Dönem Başkanı ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker tarafından Hızlı Tren Garında karşılanan Saraç’ın ilk durağı Konya Valiliği oldu.

Burada ilk olarak anı defteri imzalandı.

Konya Valisi Yakup Canbolat’la kentteki yükseköğretim hakkında görüş alışverişinde bulunan Saraç çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Konya’nın Selçuklular döneminde başkentlik yapmış ve pek çok ulema yetiştiren bir şehir olduğunu söyleyen Saraç, aynı zamanda bir ilim, irfan yuvası ve sanatın merkezi olduğunu ifade etti.

Konya’daki 4 üniversitenin öğrenci sayısının 140 binleri geçtiğini kaydeden Saraç, kentin artık üniversite şehri olduğunu sözlerine ekledi. 

“Bugün burada Necmettin Erbakan Üniversitemizin ev sahipliğinde Bölgesel Kalkınma ve Üniversiteler Çalıştayı’nı gerçekleştireceğiz. Bir süreden beri başlatmış olduğumuz üniversitelerimizin bölgelerine bir değer üretmesi bölgeleriyle bütünleşmesi projesi diğer bir ifadeyle üniversitelerimizin artık ihtisaslaşması projesi önemli bir projedir. Önemli mesafeler kat ettik. Bugünkü toplantı bu süreçte önemli bir durak olarak düşünüyoruz.” diyen Saraç, bu toplantıya Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın da katılmasının üniversite bölge bütünleşmesine yönelik verdiği önemi gösterdiğini ifade etti. 

Saraç ve beraberindeki heyet daha sonra İnce Minare Müzesi’ni ziyaret etti. Burada eserleri inceleyen Saraç daha sonra Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Ek Morfoloji Binası Toplantı Salonu’nda ÜNİKOP Rektörleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öne Çıkan Haberler!X