Yabancı dil eğitiminde kolay yöntemler - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » EĞİTİM

Yabancı dil eğitiminde kolay yöntemler

Yabancı dil eğitimi, anadilden daha farklı olarak biraz daha zor olan bir eğitimdir. Hiç bilinmeyen bir dili öğrenmek, takdir edilir ki biraz da olsa zordur ve üzerinde durulmasını gerektirir.
 Yabancı dil eğitiminde kolay yöntemler
Eklenme :16 Ocak 2018 16:06 / Güncellenme : 16 Ocak 2018 16:08
Günümüzde bu alanda hizmet sunan birçok alan bulunmaktadır, üniversitelerin ilgili bölümleri, yabancı dil kursları, dil okulları vs. Türkiye’de veya farklı bir ülkede eğitim görmek isteyenler, bu alanlardan yararlanabilmektedirler ama burada önemle üzerinde durulması gereken bazı ayrıntılar vardır. Biz de bu konuda elimizden geldiğince yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrencilere yardımcı olmaya çalışacağız. Bir dili öğrenmeye karar verirken öncelikle hangi amaçla öğreneceğinize karar vermeniz gerekiyor. Mesleki açıdan mı, iş açısından mı ya da kendinizi geliştirmek açısından mı olduğuna karar verin. Daha sonra İngilizce dil seviyenizi belirleyin, hangi seviyede dil bildiğinizi tespit ettikten sonra eğitim kurumu veya dil okulu seçiminde karar verin tabi bunu yaparken bir danışmandan fikir almanız işinizi çok daha kolaylaştıracaktır. Ülkemizde birçok öğrenci veya çalışan, İngilizce başta olmak üzere diğer yabancı dillerin eğitimini almak için gerekli incelemeyi yapıyorlar. Özellikle de son zamanlarda iş dünyasında yabancı dil bilme şartının koşulmasından dolayı bu oran daha da artış göstermektedir. Yurtiçinde veya yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler, genellikle bilinen ve eğitim alanında popüler olan yerleri tercih etmektedirler. İrlanda dil okulları da bunlardan biri olup gerçekten de tercihe değer yerlerdir, gerek sunulan haklar gerekse de eğitim konusunda kullanılan yöntemlerin zengin olması, öğrencileri buraya itmektedir.İrlanda dil okullarında eğitim
MEI (Marketing English in Ireland) tarafından denetlenen ve onaylanan dil okulları, belli bir eğitim kalitesine sahip olmak zorundadırlar yoksa onay almaları imkansızdır. Bu kurumun amacı, dil eğitimi veren okulları denetim altında tutarak ülkenin belirlediği kalite seviyesine ulaşmalarını sağlamak ve böylelikle buralarda eğitim almak isteyen öğrencilerin istedikleri noktaya daha rahat ulaşmalarını sağlamaktır. İrlanda’da yabancı dil eğitimi alan uluslararası öğrencilerin haklarını koruma altına alma görevini de üstlenen MEI sayesinde, her geçen yıl ülkeye gelerek dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sayısında ciddi artışlar yaşanmaktadır. Eğitim programları açısından zengin olan İrlanda dil okulları, her yaştan kişinin rahatlıkla kendi seviyesine göre bir program seçmesine olanak tanımaktadır. Yoğunlaştırılmış İngilizce, genel İngilizce kursları, IELTS ve CAE gibi sınav hazırlık kursları hizmetlerinin sunulduğu okullarda, uzun süreli kalan öğrencilere çalışma hakkı tanınmaktadır. 25 hafta üzeri eğitim görecek kişiler için haftada 20 saat çalışma izni verilen ülke, öğrencilerin ekonomilerine ciddi anlamda destek olmaktadır. Müreffeh bir hayata sahip olması ve iş alanlarının zengin olmasından dolayı her öğrencinin kendi alanında iş bulabilmesi kolaydır. Bu da beraberinde hem iş deneyimini kazandırıyor hem de maddi anlamda bütçelerine katkıda bulunmak isteyenlere yardımcı oluyor.

Dil okullarında tercih
İrlanda, öğrenci vizesi konusunda diğer ülkelere göre daha esnek şartlara sahiptir. Amerika veya İngiltere’nin şart olarak dayattığı katı kuralların aksine daha rahat yerine getirilebilecek kurallara sahip olan ülke, öğrencilerin oturum izinlerini ve konaklama seçeneklerini de genişletiyor. Tabi tüm bu olumlu yönlerin yanında olumsuz yönleri de yok değil, bu nedenle İrlanda dil okulları konusunda tercih yapmadan önce bir danışmandan bilgi almak ve buna göre hareket etmek en sağlıklısı olacaktır. Bu konuda sizlere sitemizden sunduğumuz bilgileri inceleyerek daha net bilgilere ulaşabilirsiniz.
Kaynak: http://www.bogaziciedu.com/irlanda-dil-okullari/
 
 
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öne Çıkan Haberler!X