Sistem Eğitim Kurumlarında karne heyecanı - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » EĞİTİM

Sistem Eğitim Kurumlarında karne heyecanı

Başarılı geçen bir dönemin ardından Sistem Eğitim Kurumlarında karneler dağıtıldı. Sistem Koleji ve Sistem Lisesi öğrencileri bugün karne sevinci yaşadı.
Sistem Eğitim Kurumlarında karne heyecanı
Eklenme :19 Ocak 2018 10:53
Hem TEOG hem de YGS'de değişimin yaşandığı bu dönemde özellikle sınava katılacak olan sekizinci sınıf ve on ikinci sınıf öğrencilerine yeni sınav sistemlerinin tanıtıldığı, eğitim-öğretimin buna göre planlandığı Sistem Eğitim Kurumlarında deneme sınavları yeni sisteme göre uygulandı. 

Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atalay tatile giren öğrencilerin on beş günlük dönemi dinlenerek ve kitap okuyarak değerlendirmeleri gerektiğini belirterek velilerin bu çocuklara ders çalışmaları konusunda baskı yapmamalarını önerdi.

Türk eğitim sisteminin en büyük eksiklerinden biri olan ve okuduğunu anlamakta güçlük çeken öğrencilerin ancak bol kitap okuyarak bu zorlukları aşabileceğini belirten Naci Atalay "Bu tatiller en güzel kitap okuyarak değerlendirilebilir" dedi.

Bu yıl sınava girecek öğrencilerin ise bu tatilde de ders çalışacaklarını belirten Naci Atalay "Bu öğrencilerimizi Antalya’ya eğitim kampına götürüyoruz, bu kampta her gün ortalama on saatlik bir genel tekrar ve deneme çözümleri yaparak bu çocuklarımızı da Haziran sınavlarına hazırlayacağız" dedi.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öne Çıkan Haberler!X