PISA 2018 sınavı yapıldı - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » EĞİTİM
PISA 2018 sınavı yapıldı
Kısa adı PISA olan ve Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) tarafından düzenlenen, Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı, 2018 pilot uygulama sınavına Meram 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.
PISA 2018 sınavı yapıldı
Eklenme :26 Nisan 2017 15:44
Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Türkiye genelinde bilgi değerlendirmesi amacıyla 48 ilde seçilen okullardan Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Sınavına 15 yaş grubunda 52 öğrenci katıldı.

Meram 75.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan PISA 2018 pilot uygulama sınav programına Milli Eğitim Bakanlığı Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü adına Ahmet Bektaş, Konya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Özcan, Meram İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Kasapçopur, Okul Koordinatörü Numan Zengen ve test uygulayıcı yardımcıları Bilal Kara, Ferhat Cansever ve Nilgün Koldemir katıldı.

Meram 75.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü ve PISA Okul Koordinatörü Numan Zengen "Uygulama sınavı Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) tarafından düzenlenmekte ve üç yılda bir uygulanmaktadır. Öğrencilerin matematik, fen ve okuma becerileri alanlarındaki bilgi ve becerilerin değerlendirilmesine yönelik bir tarama araştırmasıdır. Hedef kitlesi 15 yaş grubu öğrencilerdir. PISA, öğrencilerin öğrendiklerini kullanarak bilinmeyen hakkında tahminde bulunup bulunamadıklarını ve bilgilerini okul içerisinde ve okul dışı durumlarda uygulayıp uygulayamadıklarını da araştırmaktadır. Bireysel olarak öğrencilerin veya okulların değil, ülkelerin eğitim sistemlerinin durumunu ortaya koymaktadır. Yarışma veya sınav değil, bir durum belirleme çalışmasıdır. Her ülkeye, diğer ülkelere kıyasla ve kendi içlerinde ne durumda olduklarını ve öğrencilerini ne kadar etkili eğittiklerini gösterir. Yeni politikalar ve eğitim-öğretim programları geliştirmeleri için hükümetlere bilgi sağlar. Uluslararası düzeyde konumumuzu belirlemek amacıyla yapılan bu hazırlıkların içinde okulumuzun da yer olması memnuniyet vericidir" dedi.

Zengen, uygulamaya katılan öğrencilere ve emeği geçen bütün öğretmenlere teşekkür etti. 

YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:29

Güneş

05:58

Öğle

12:54

İkindi

16:37

Akşam

19:39

Yatsı

21:02

KONYA için hava durumu
az bulutlu
21 °C
az bulutlu
Nem:%29
Ruzgar:18 km/s
Basinc: 887 hPa
Öne Çıkan Haberler!X