Pegasus Müşteri Hizmetleri - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » YAŞAM

Pegasus Müşteri Hizmetleri

Pegasus Bilet Erteleme 0850 840 48 05
 Pegasus Müşteri Hizmetleri
Eklenme :31 Mayıs 2018 23:14

Günümüzde insanlar pek çok nedenle seyahat etmekteler. Bu seyahatler sırasında hem zamandan tasarruf etmek adına hem de en güvenli ulaşım yolu olması nedeniyle hava yolu ulaşımı tercih edilmekte. Hava yolu seyahatlerinde de Pegasus Hava Yollarını tercih eden yolcu sayısı her geçen gün artmaktadır. Hem bilet fiyatlarının ekonomik olması nedeniyle, hem de seyahat esnasında en güvenilir firma olması nedeniyle Pegasus en fazla başvurulan firmalar listesinde en önde gelmektedir. Özellikle yurt dışına yapılan seyahatlerde hava yolu ulaşımını tercih etmek size pek çok yönden artı sağlar. Üstelik uçak biletinizi almak size artık bir telefon kadar yakın. Pegasus İletişim ve Müşteri Hizmetlerini arayarak, istediğiniz yere uçak biletinizi istediğiniz tarihe kolaylıkla alabilirsiniz.

Türkiye'nin Ve Dünya'nın Her Yerine Seyehat Etmek Pegasusla Mümkün
Yurt içi ve yurt dışı hava yolu ağını her geçen gün genişletmekte olan Pegasus ile güvenli bir yolculuğun keyfini sürebilirsiniz. Üstelik Pegasus Müşteri Hizmetlerini aradığınız taktirde size özel kampanya ve indirimlerden de haberdar olabilirsiniz ve biletinizi çok daha uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca ulaşım sağlayabileceğiniz müşteri hizmetleri servisindeki görevlilerden tercih ettiğiniz uçuş ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilir ve istediğiniz soruya cevap bulabilirsiniz.

Hangi Koşullarda Uçak Yolculuğu Yapamayacağınızı Öğrenebilirsiniz
Hava yolu ile seyahat etmeye karar verdiğiniz zaman uçak biletinizi almadan önce hangi durumlarda uçakla yolculuk yapamayacağınızı öğrenmeniz, sizin açınızdan faydalı olacaktır. Pegasus iletişim ve Müşteri Hizmetlerini aradığınız takdirde görevlilerden de ayrıntılı bilgi almanız mümkündür.
Pegasus Hava Yolları'nın uçuş kuralları sebebiyle şu durumlarda uçakla yolculuk yapmanız risk teşkil eder:

1) Sağlık Durumunuz Nedeniyle
Uçuştan önce havaalanında uçuş saatinizi beklerken, astım krizi geçirdiğiniz taktirde veya solunumla alakalı herhangi bir zorluk yaşadığınızda, bulaşıcı bir hastalığınız bulunuyorsa, 36. haftayı aşan tekli gebelik durumunuz mevcutsa veya 32. haftayı aşmış çoklu gebelik durumunuz mevcutsa, doğum yaptıktan sonra ki 48 saat boyunca bebek ve annenin uçakla seyahat etmesi risk teşkil etmektedir.

7 günü doldurmayan bebeklerin uçak yolculuğu yapmaması tavsiye edilmektedir. Bu nedenle diğer yolcuların ve görevlilerin hayatlarını tehlikeye atmamak adına bu durumları taşıyan yolcuların uçakla seyahat etmesine izin verilmemektedir. Ayrıca seyahat esnasında, uçak içinde bakıma ihtiyaç duyduğu anda kendisine yardımcı olabilecek bir refakatçisi olmadan seyahat etmek isteyen yolcuların isteği de kabul edilmemekte. Ayrıca kalp yetmezliği, ritim bozukluğu ve yüksek tansiyon gibi sorunları bulunan kişilerin uçakla yolculuk yapması da sakıncalıdır. Kalp krizi geçiren kişiler için en uygun zaman ise kriz geçirdikten en az 2 ay sonra uçak yolculuğu yapmalarıdır. Fakat kriz geçirdikten sonra 2 hafta içinde herhangi bir komplikasyon oluşmamışsa seyahat edebilirler.

Şeker hastalığı bulunan kişilerin uçak yolculuğu yapmadan önce diyet ve ilaçlarla kan şekerini düzene sokmuş olmaları gerekir. Hastalar eğer düzenli olarak kullanmak zorunda oldukları ilaçlar varsa; şeker düşürücü, insülin ve enjektörü gibi yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Uçakla uzun bir seyahat gerçekleştirecek olan şeker hastası yolcular uçuş öncesinde hava yolu şirketine bunun bilgisini vermelidir ve kendilerine özel yiyecek hazırlanmasını istemelidir. Orak hücre anemisi rahatsızlığı bulunan kişiler için de risk mevcuttur.

2) Güvenlik Sebebiyle
Seyahat talebinde bulunan kişi eğer emniyet güçleri tarafından hakkında arama emri çıkarılmışsa uçuş talebi kabul edilmemektedir. Ayrıca yolcu tarafından edinilen bilet kanuna aykırı bir şekilde temin edilmişse de uçuş izni verilmemektedir. Yolcunun zararlı madde veya alkol bağımlılığı gibi durumlarda hem kendisinin, hem uçakta bulunan diğer yolcuların ve kabin görevlilerinin hayatını tehlikeye atacak davranışlarda bulunma ihtimali bulunan yolcuların uçakla seyahat etmesine izin verilmemektedir. Yolcu, kabin görevlileri tarafından kendisine iletilen güvenlik talimatlarına uygun davranışlarda bulunmuyorsa, biniş kartında yazılı olan kişinin kendisi olduğunu kanıtlayamıyorsa uçakla seyahat etme hakkını kaybetmektedir.
Hangi Durumlar Uçakla Yapılan Seyahatlerde Sakıncalı Olabilir
Hava yolu ile seyahat etmek her ne kadar en güvenli ulaşım yolu olsa da bazen yolcudan kaynaklanan durumlar, yolculuğu sıkıntılı hale getirebilmektedir. Bu durumlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz;
35 haftayı aşan gebeliği bulunan hamileler,
Yakın geçmişte kalp krizi geçirmiş olan kişiler,
Bulaşıcı hastalığı bulunanlar,
Kontrol altında bulunmayan kalp yetmezliği ve yüksek tansiyon sorunları bulunanlar,
Sinüzit ve ağır derecede orta kulak iltihabı bulunanlar,
Yakın zamanda geçirilen mide ve bağırsak sorunları,
Yakın geçmişte yaşanan beyin ve beyin damarları rahatsızları,
Bu durumlar alakalı olarak geçirilen operasyonlar,
Ya da diğer nedenlerden dolayı geçirilen operasyonlar,
uçak yolculuğu sırasında kişinin kendisinin ve diğer yolcuların hayatını tehlikeye atacak durumlara neden olabileceği için bu yolcuların sağlık sorunları tamamen ortadan kalkana kadar uçak yolculuğu yapmamaları gerekmektedir.

Ayrıca Dikkat Edilmesi Gereken Durumlarda Vardır
Uçağın kalkış ve inişe geçtiği esnada hava basıncından dolayı, yolcularda kulak tıkanması veya şiddetli kulak ağrısı görülebilmektedir. Uçağın kalkışı ve inişi esnasında bu durumlarla karşılaşıldığında, sık sık yutkunmak bu durumu düzeltmenize yardımcı olacaktır. Burnunuz tıkalıyken ağzınızı da kapatarak, ya da dilinizi damağınıza bir piston gibi dayayarak destek olmanız çok etkili bir davranış olacaktır.

Yumuşak kontakt lensleriniz mevcutsa, kuruyabilir ve acımaya neden olabilir. Sert lensleri bulunanları ise havalandırma sistemi rahatsız edebilir.
Uçuştan kısa bir süre önce diş dolgusu yaptırmış olan kişilerde şiddetli diş ağrıları meydana gelebilir. Bunun nedeni ise dolgu esnasında dişin içinde kalan az miktardaki havanın uçuş sırasında genleşmesidir. Bu da ağrıya neden olmaktadır.

Yurt dışına seyahat eden yolcular, eğer yanlarında evcil hayvanlarını da götürmek istiyorlarsa, seyahat edecekleri ülkenin evcil hayvanlar ile alakalı kurallarını bilmeleri gerekmektedir. Bazı ülkeler, kendi vatandaşlarının sağlığını tehlikeye atmamak adına, evcil hayvanlarınızı bir süre karantina altında tutarak, herhangi bir hastalığı olmadığına kanaat getirdikten sonra evcil hayvanınızı size teslim ederler. Bazı ülkelerde ise evcil hayvanınızın karnesinde aşılarının tam olup olmadığını gördükten sonra geçiş izni verirler. Seyahatiniz öncesinde gideceğiniz ülkenin kuralları hakkında bilgi almak ve seyahatiniz sırasında mağdur olmamak için Pegasus Müşteri Hizmetlerini ücretsiz arayarak, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca panik atak rahatsızlığı bulunan kişiler ve klostrofobisi bulunanlar için de uçak yolculuğu pek tavsiye edilmez.
Pegasus Hava Yollarının internet adresinden bulunduğunuz şehirde bulunan acentelerinin telefon numarası ve adres bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dilerseniz seyahat acentesine bizzat başvurarak, dilerseniz de telefonla arayarak uçuşunuz öncesinde gerekli bilgileri edinebilir ve sorularınıza en doğru cevabı alabilirsiniz.

Uçaklarda bulunan havalandırma ve filtre sistemleri sayesinde enfeksiyon hastalıklarının bulaşma ihtimali en aza indirgenmiş durumda fakat, enfeksiyon kaynağına çok yakın bir mesafede bulunan kişiler yinede risk taşımaktadırlar. Örneğin; yan yana oturan yolculardan birinin grip olması durumunda yanında oturan yolcunun da grip virüsü kapması muhtemeldir. Uçağın uzun süre bekleme yapması, havalandırmanın kapalı olması durumlarında da enfeksiyon kapma ihtimali yükselmektedir. Bu nedenle ki özellikle bulaşıcı hastalığı bulunan kişilerin tedavileri sonlanana kadar, uçak seyahati yapmamaları gerekmektedir. Kontrol altında tutulması mümkün olan hastalığı bulunan kişilerin, yanlarında gerekli iğne vb. gibi materyalleri olmadan ve düzenli kullandıkları ilaçları yanlarına almadan özellikle uzun süreli uçak yolcuğuna çıkmamaları gerekmektedir.
Detaylı Bilgi İçin : https://www.bilettelefon.com/
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

05:20

Güneş

06:42

Öğle

13:02

İkindi

16:29

Akşam

19:12

Yatsı

20:28

Öne Çıkan Haberler!X