NEÜ’de iç hastalıkları günleri düzenlendi - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » SAĞLIK
NEÜ’de iç hastalıkları günleri düzenlendi
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı personeli ve öğrencilere yönelik, “İç Hastalıkları Günleri” gerçekleştirildi.
NEÜ’de iç hastalıkları günleri düzenlendi
Eklenme :08 Mayıs 2017 11:18
Programın açılış konuşmasını yapan Meram Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nedim Yılmaz Selçuk, “İç Hastalıkları bünyesinde bilgi güncelleme maksadıyla yapılan ilk toplantı. Bu toplantının konularını seçerken güncel ve gelişmiş ülkelerde yapılan toplantılardan esinlendik. Daha sonra asistan arkadaşlarımız arasında anket düzenleyerek, hocalarımızla da akademik kurulda görüşerek toplantıda üzerinde duracağımız konuları belirledik. Toplantının yararlı geçmesini diliyor ve katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Vatansev, Meram Tıp Fakültesi’nin bir ‘Bilim Ocağı’ olduğunu belirterek, “Yetiştirdiğimiz öğrencilerin yüzde 84’ü bir uzmanlık programına yerleşiyor. Bu mutluluk verici bir şey. Dekanlık olarak bilimsel çalışmalara ışık tutmamız, yön vermemiz gerekir. Onun için bu programa destek veriyoruz ve devamının gelmesini istiyoruz.” diye konuştu.

NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ise, mezuniyet sonrası güncelleme ve bilgilendirme toplantılarının bölgede geciktiğini belirterek, “Bölgenin buna ihtiyacı vardı. Bu ihtiyacı bundan sonra inşallah sürdürülebilirliğini sağlayarak başarılı bir şekilde yürütmüş oluruz. Son dönemde bilginin aşırı hızlı şekilde hem üretilmesi hem dolaşıma girmiş olmasıyla birlikte bilginin kullanılamadan tüketildiği süreci yaşıyoruz. Bilginin bu kadar çabuk eskitilmesinden kaynaklanan birçok sorun da beraberinde geliyor. Bunu belki hastaya yansıtmıyoruz ama kurumsal olarak kendi içimizde, çalışmalarımızda ve işlemleri yaparken hem lisans hem lisansüstü eğitimde bir hayli zorluklar yaşıyoruz. Geçmişte genel dahiliyenin yürütmüş olduğu işlevin bir çok farklı kürsü tarafından yürütülüyor olmasının ortaya koyduğu avantaj ve dezavantajlarıyla beraber, yenilikler, değişimler bu toplantılarla güncellenmiş olacak. Bu toplantılarla biz Üniversite, Fakülte ve kürsü olarak bir görevimizi daha yerine getirmiş olacağız.” şeklinde konuştu. 

Program alanında uzman doktorların sunumlarını gerçekleştirdiği oturumlarla devam etti.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:48

Güneş

05:29

Öğle

12:53

İkindi

16:43

Akşam

20:05

Yatsı

21:38

KONYA için hava durumu
Nem:
Ruzgar:
Basinc:
Öne Çıkan Haberler!X