MEB öğretmenlerin yarıyıl özür grubu atama kılavuzunu yayımladı - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » EĞİTİM
MEB öğretmenlerin yarıyıl özür grubu atama kılavuzunu yayımladı
Ocak ayında yapılacak olan MEB personeli özür grubu atama duyurusu yayımlandı. Özür grubu atama takvimine göre öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri 4 Ocak ile 23 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
 MEB öğretmenlerin yarıyıl özür grubu atama kılavuzunu yayımladı
Eklenme :30 Aralık 2016 01:06
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 2017 yılı Ocak ayı öğretmenlerin özür grubundan yer değiştirme işlemleri kılavuzunu 29 Aralık tarihinde resmi internet sitesinden yayımladı. İKGM tarafından illere gönderilen resmi yazıda özür grubu ataması başvurusunda bulunacak öğretmenlerin MEBBİS bilgilerinin eksiksiz olması konusunda uyarı yapıldı.

Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu ile Diğer Nedenlere bağlı yer değiştirme işlemleri birinci aşama başvuruları 4 Ocak-10 Ocak tarihleri arasında yapılacak. Öğretmenlerin özür grubu tercih işlemleri olan ikinci aşama ise 13 Ocak-18 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek. Özür grubu atama sonuçları 20 Ocak tarihinde MEB'in resmi internet sitesinden açıklanacak olup, öğretmenlere ayrıca posta ile tebligat yapılmayacak.
2017 Ocak eş özrü, sağlık özrü, özür grubu atama kılavuzu için TIKLAYINIZÖzür grubu atamasına başvuracak öğretmenlerden eşi sigortalı çalışanlarda son iki yıl içerisinde 360 gün sigorta şartı aranacak olup eşi öğretmen olanların özür grubu işlemlerinde görev yeri belgesi istenmeyecektir. Aylıksız izinde olan öğretmenler (doğum izni, askerlik, yurt dışı) 6 Şubat 2017 tarihi itibari ile görevde olacaklarını belgelendirip ibraz ederlerse özür grubu atama başvurusu yapabilecekler. Eşi kamu personeli olup askerde olan öğretmen, eşinin görev yaptığı yere eş durumunda atama tayini isteyebilecek. 2017 yarıyıl özür grubu atamalarında başvuru yapacak öğretmenlerin hizmet puanının hesabında başvuruların son günü baz alınırken; hizmet süresinin hesabında ise 31 Mart 2017 tarihi baz alınacak.
20 Ocak tarihinde açıklanacak olan özür grubu atama sonuçlarında ataması gerçekleşecek öğretmen karnelerden sonra 23 Ocak tarihinden itibaren görevden ayrılış yapabilecek.
Öğretmenler İçin  www.ogretmenlericin.com
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:49

Güneş

05:29

Öğle

12:53

İkindi

16:42

Akşam

20:04

Yatsı

21:37

KONYA için hava durumu
Nem:
Ruzgar:11
Basinc:
Öne Çıkan Haberler!X