"Konya teknoloji tabanlı cazibe merkezi olacak" - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » TEKNOLOJİ
"Konya teknoloji tabanlı cazibe merkezi olacak"
İnnopark’ın Konya ve bölge ile ilgili hedefleri masaya yatırıldı.
Eklenme :28 Nisan 2017 09:36
İnnopark Ortak Akıl Toplantısı Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, İnnopark Başkan Yardımcısı İbrahim Bozkurt Çağlayan, Genel Müdür Prof. Dr. Fatih Mehmet Botsalı, Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP) yöneticileri, sanayiciler ve akademisyenlerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantıda İnnopark’ın Konya ve bölge ile ilgili misyonu, vizyonu ve hedefleri masaya yatırıldı. 

ÜSİMP Başkanı Prof. Dr. A. Hamit Serbest ilk olarak belirledikleri vizyon hakkında bilgi verdi.

Serbest “Vizyonumuz, Konya’da fikrin yaratılmasından ürün oluşmasına, ticarileşmesine kadar giden zincirin her noktasında fikir sahibi veya bilgi üreten ile bunun çıktılarını kullanacak olan kurum veya kuruluş birlikte çalışmasını sağlayarak bölge paydaşlarının karşılıklı öğrenme fırsatını yakalayabileceği bir yerel açık inovasyon ortamı oluşturarak Ar-Ge ve inovasyon kültüründe ciddi bir değişim ve gelişme yaratarak bölge sanayisini teknoloji tabanlı rekabet üstünlüğünü kazanmış bir cazibe merkezi haline getirmek.” dedi.  

Öncelikle olarak Konya Ar-Ge ve inovasyon ekosisteminde paydaşlar, girişimciler, sanayiciler, kamu kuruluşları ve sivil toplum kurumları arasında iletişimin güçlendirilmesi ve birlikte üretmek ortak hedefi doğrultusunda etkileşimin artırılmasını amaçladıklarını söyleyen Serbest “Sanayi ile üniversitenin, sanayi ile sanayinin farklı ortamlarda bir araya getirilerek paydaşlar arasında Ar-Ge ve inovasyon farkındalığı yaratılması, bir güvence unsuru olarak işbirliği kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması da bir diğer amacımız…” dedi.

Sunumun ardından vizyon, misyon ve hedeflere yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.

NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker de vizyon, misyon ve hedeflerde bölgenin ön plana çıkarılması gerektiğini dile getirdi.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Konya Konyasporludur

  Konya Konyasporludur

  Keşke... Daha Konya Veri Merkezi yapılacaktı onun bile girişimi yok. Anca özel şirketler ne yaparsa işte.
 • Hasan

  Hasan

  Konyayı cazibe merkezi yapa yapa bitiremediniz bir türlü
 • Vatandaş

  Vatandaş

  Meram Kozağaç'a Kamu Entegre Veri Merkezi yapılacaktı, ne oldu? Haber bekliyoruz. Daha nezaman inşaatına başlanacak?
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:48

Güneş

05:29

Öğle

12:53

İkindi

16:43

Akşam

20:05

Yatsı

21:38

KONYA için hava durumu
Nem:
Ruzgar:
Basinc:
Öne Çıkan Haberler!X